صبح - آرشیو موضوعی - خارج از موضوع
سه شنبه، ۲۸ خردادماه ۱۳۹۲

قبلا این احمدی نژاد میرفت استادیوم تیم ما می باخت. مردم اسمش رو گذاشته بودند بدیمن. دوست نداشتند بیاد از نزدیک بازی رو ببینه. مثل اینکه روحانی در مقابل خوش شانس هست. در عرض یک هفته شاهد دومین جشن سراسری خواهیم شد . . . به این هم میگن حماسه ورزشی . . . سال سال حماسه است . . . امید یواش یواش داره به ملت ما لبخند میزنه . . .

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 3416 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۷ خردادماه ۱۳۹۲

همیشه افرادی بوده اند و خواهند بود که بر اساس باور غلط "شناسنامه مهر انتخابات نداشته باشد" کوپن نمی دهند، یارانه نمی دهند، دانشگاه راه نمی دهند و از این قبیل در انتخابات شرکت می کنند که مهر انتخابات روی شناستنامه بخورد.
حالا که مهر زده اند به کی رای بدهند؟ ارای باطله مال این گروه است که برخی مواقع درصد قابل توحهی می شود. این ارای باطله هم البته بی نام نیستند و رکورد دار این رای ها، گوگوش و آغاسی بودند.
با این مناظره ها به نظرم میاد مهندس غرضی سهم این دوستان را بگیرد و با توجه به ضعف برخی نامزدها، رای خوبی حمع کند و حداقل نفر آخر نخواهد بود.
این بود پیش بینی انتخاباتی من.
البته من به ایشان رای نمی دهم! تا دکتر خلبان هست، دکترهای دیگر ول معطل هستند . . .

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 2782 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (2 نظر)
سه شنبه، ۱۳ فروردینماه ۱۳۹۲

واقعا این دروغ اول آوریل یا 13 بدر هست؟

بی ام ور مخصوص برای نوزادان؟ در دو رنگ آبی و صورتی؟

برای دیدن عکی در سایز بزرگتر، روی عکس کلیک کنید لطفا

اینکه این خبر را امروز اعلام کرده اند و عکس های محدودی منتشر شده به نظر میاد که دروغ 13 باشه.
باید تا غروب صبر کنیم

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1914 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۲۰ بهمنماه ۱۳۹۱

پلاک خودرو، پلاکی است که به یک وسیله نقلیه موتوری درجهت شناسایی بهتر آن خودرو و مالک آن متصل می‌گردد. معمولا پلاک خودرو در کشورهای دنیا یک کد رقمی یا حرفی است که آن خودرو را کاملا از خودروهای دیگر در محدوده پلاک‌گذاری آن متمایز می‌کند. در برخی کشورها سیستم شماره‌گذاری خودرو در کل کشور یکسان است و پلاک، خودرو را نسبت به دیگر خودروها در کل کشور متمایز می‌کند و در دیگر کشورها ممکن است این تمایز در سطح یک استان یا منطقه صورت گیرد.
در قانون شماره‌گذاری بیشتر کشورها مالکان وسایل نقلیه ملزم به متصل کردن پلاک هم به جلو و هم به عقب وسیله نقلیه هستند، البته در برخی کشورها برخی از وسایل نقلیه مانند موتورسیکلت تنها ملزم به اتصال پلاک در عقب هستند. در پایگاه داده‌های ملی اکثر کشورها شماره پلاک خودرو نشان‌دهنده مشخصاتی از خودرو مانند شرکت سازنده، مدل، رنگ، سال تولید، اندازه موتور، نوع سوخت مصرفی و کارکرد خودرو و همچنین نام و آدرس مالک خودرو است.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1290 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
شنبه، ۱۴ بهمنماه ۱۳۹۱

لینک زیر مربوط به پرسشنامه ی پایان نامه ی کارشناسی ارشد است. این پایان نامه در حال بررسی این موضوع است که کدام عوامل باعث می شوند شما محصولات صوتی و تصویری سامسونگ و یا ال جی را ترجیح دهید. شما می توانید روی این لینک کلیک کنید و به سوالات ترجیح برند پاسخ بدهید. به زودی نتایج آن را روی همین وبلاگ مشاهده خواهید نمود. شما طرفدار کدام برند صوتی و تصویری هستید؟

http://iransurvey.net/surveys?survey=5

با تشکر

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 966 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

فعالان زیست محیطی ایده های تاثیرگذار و ارزان قیمتی دارند که به راستی اگر رعایت شوند، می توانند در دنیا تغییر ایجاد کنند
صخره های یخی ذوب می شود، سواحل مرجانی آب می روند، جزیره ها به زیر آب فرو می روند، ما چه می توانیم بکنیم؟ می توانیم به سرعت نا امید شویم، یا نه، می توانیم بیاموزیم چگونه قسمتی از راه حل باشیم! فعالان زیست محیطی ایده های تاثیرگذار و ارزان قیمتی دارند که به راستی اگر رعایت شوند، می توانند در دنیا تغییر ایجاد کنند.

یک لیوان برای خود شما : هر سال مردم آمریکا 25 میلیارد لیوان پلاستیکی و 25 میلیارد بطری آب دور می ریزند که سرنوشتشان به مکان های جمع آوری زباله ختم می شود. این آمار با ارقام متفاوت به سایر کشورهای دنیا نیز قابل تعمیم است، پس به جای اینکار، یک لیوان معمولی و قابل حمل بخرید و یک بطری کوچک که بتوان آن را با آب نوشیدنی از شیرهای آب پرکرد. وقتی به کافی شاپ یا به یک ملاقات می روید، آن را با خود ببرید و از میزان پلی استیرن های کره زمین بکاهید!

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 946 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۲۲ دیماه ۱۳۹۱

به بهانه انتشار اسکناس 5 یوروئی جدید در اروپا.

تلاش بانک مرکزی اروپا بر این اصل استوار است تا این اسکناس ها از لحاظ امنیت،تکنولوژی و مقوله هنری بهترین کیفیت را داشته باشند.اسکناس های سری جدید بسیار هوشمندانه تر و از لحاظ امنیت در درجه بالاتری نسبت به اسکناس های پیشین قرار دارند.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 2132 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
چهارشنبه، ۷ تیرماه ۱۳۹۱

جامعه ما برای ارزیابی وضعیت اقتصادی خودش، معیارهای جالبی داره. یکیش قیمت مرغ هستش. الان هم که گرانی ها سرسام گرفته برای کاهش فضای گرانی باید قیمت کالای شاخص بیاد پایین.
این عکس هم نشانه کاهش قیمت مرغ است.
مرکز عرضه قیمت مرغ به قیمت رسمی و استقبال مردم:

morgh.jpg

کلیک کنید عکس سایز بزرگ ببینید. ساعت 19 روز هفتم تیر 1391 - ستارخان
خوب اگر مرغ ارزون می خواین باین محله ما!

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 2228 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
چهارشنبه، ۱۶ فروردینماه ۱۳۹۱

اقبال نسل جدید به نگهداری کاکتوس در منزل و محل کار باعث شده که این گیاه سخت جان در جامعه ما تکثیر شود. برای آشنائی بیشتر این نوشته را مطالعه کنید:
Opuntia.jpg

کاکتوس‌ها به سه زیر خانواده تقسیم می‌شوند:
-زیر خانواده پرسکیه Pereskia ؛
-زیر خانواده اوپنسیه Opuntia ؛
- زیر خانواده سرئه Cerea

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1347 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
دوشنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۰

زیرآب، در خانه های قدیمی تا کمتر از صد سال پیش که لوله کشی آب تصفیه شده نبود معنی داشت . زیرآب در انتهای مخزن آب خانه ها بوده که برای خالی کردن آب ، آن را باز می کردند. این زیرآب به چاهی راه داشت و روش باز کردن زیرآب این بود که کسی درون حوض می رفت و زیرآب را باز می کرد تا لجن ته حوض از زیرآب به چاه برود و آب پاکیزه شود .

در همان زمان وقتی با کسی دشمنی داشتند. برای اینکه به او ضربه بزنند زیرآب حوض خانه اش را باز می کردند تا همه آب تمیزی را که در حوض دارد از دست بدهد . صاحب خانه وقتی خبردار می شد خیلی ناراحت می شد چون بی آب می ماند .این فرد آزرده به دوستانش می گفت : « زیرآبم را زده اند. »

این اصطلاح که زیرآبش را زدند ریشه از همین کار دارد که چندان دور هم نبوده است.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 2631 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
دوشنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۰

148
این‌ روزها مشاوران به ازای یک ربع ساعت که با شما حرف می‌زنند، قیمت سرسام‌آوری طلب می‌کنند. اگر فقط یک راهنمایی کوچک می‌خواهید و نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید، می‌توانید به 148 زنگی بزنید. این یک مرکز مشاوره معتبر است. با این تفاوت که برای استفاده از آن می‌توانید توی خانه‌تان بنشینید و بدون اینکه لازم باشد توی چشم مشاورتان نگاه کنید، کمک بگیرید. اصلاً مهم نیست که مشاوره‌تان چقدر طول می‌کشد. مشاورها
هر قدر که بخواهید، به رایگان برایتان وقت می‌گذارند. بعد هم کدشان را به شما می‌دهند تا بتوانید کارتان را پیگیری کنید. اگر خدای نکرده مشکل‌تان حاد بود، همین مشاورها شما را به یک پزشک معرفی می‌کنند. به هر حال هیچ چیز جای صحبت‌کردن حضوری را نمی‌گیرد. اگر برای اولین بار به مرکز مشاوره زنگی می‌زنید و مشاور خاصی را در نظر ندارید، خودشان شما را به یک مشاور وصل می‌کنند.

192
اگر روز خیلی شلوغی دارید و می‌خواهید برنامه‌هایتان را طوری تنظیم کنید که خدای نکرده نمازهایتان قضا نشود، می‌توانید از این تلفن استفاده کنید. همه اوقات شرعی را تا 24 ساعت آینده به شما اعلام می‌کند. همه اوقات شرعی یعنی حتی ساعت نیمه شب شرعی را. اگر هم نمی‌دانید امروز چندم یا چند شنبه است، یا تاریخ میلادی یا قمری را نمی‌دانید هم، این تلفن به شما کمک می‌کند.

9092301202
برای سرگرم کردن بچه کوچولویتان مشکل دارید؟ برای خواباندنش هم همین‌طور؟ اگر فرزندتان دائم غر می‌زند که برایش قصه بگویید و شما هم چندین بار همه کتاب‌هایش را برایش خوانده‌اید و چیز دیگری هم از قصه‌های مادربزرگتان یادتان نمانده تا برایش بگویید، این تلفن حسابی به کمکتان می‌آید. این شماره قصه‌گوی زنگوله است. همان موقع که شماره را می‌گیرید، یک صدای بچگانه سیستم را به شما معرفی می‌کند و بعد از خواندن یک شعر کوچولو از شما می‌خواهد که برای انتخاب داستان عدد 1 و برای شعر عدد 2 را شماره‌گیری کنید. بعد از آن می‌توانید با وارد کردن یک شماره شانسی و زدن دکمه ستاره، به یکی از شعرها یا قصه‌ها گوش کنید.
هر تماس برایتان 200 تومان خرج بر می‌دارد به جایش حدود 10 دقیقه سر بچه‌تان را گرم می‌کند. چون همه بچه‌ها عاشق تلفن‌اند، می‌توانید مطمئن باشید که بچه تا آخرش را هم گوش می‌کند. تازه هیجان‌انگیزترین بخش ماجرا این است که کسی برای بچه شما قصه می‌گوید که زمانی برای خودتان می‌گفته. آن خانم با صدای مهربان برنامه (شب بخیر کوچولو) که یادتان هست؟

191
اگر خدای نکرده خیلی فوری احتیاج به داروخانه پیدا کردید و به خاطر اینکه هول شده‌اید مغزتان قفل کرد و هیچی یادتان نیامد، این تلفن حسابی به دردتان می‌خورد. 191 با پرسیدن منطقه‌ای که در آن هستید، برایتان اسم و آدرس همه داروخانه‌های نزدیک را می‌خواند.

1818
این شماره به اندازه کافی معروف هست. تیزر تبلیغاتی‌اش را که به یاد دارید؟ خانم قبض تلفن را پرداخت کرده و می‌گوید: (1818 نیازی به قبض نداره). همین که بتوانید بدون ایستادن و وقت تلف‌ کردن در صف بانک، از خانه خودتان و در حالتی که روی کاناپه دراز کشیده‌اید قبض تلفن‌تان را بپردازید، خودش کلی غنیمت است.
اما 1818 فقط به درد همین کار نمی‌خورد. این شماره در واقع شماره سامانه خدمات الکترونیکی شرکت مخابرات استان تهران است. وقتی تماس می‌گیرید، اول از شما می‌خواهد شماره را وارد کنید. بعد بدهی‌تان را می‌گوید. برای پرداخت باید شماره عابر بانک‌تان را بدهید. نگران نباشید، آنها هم یک شماره قبض به شما می‌دهند تا اگر مشکلی پیش آمد، دست‌تان به جایی بند باشد. از 1818 می‌توانید خدمات دیگری مثل صورت حساب‌های قبلی و دریافت ریز مکالمات را هم بگیرید. یادتان باشد که فقط وقتی از تلفن خودتان زنگ زده باشید می‌توانید از این خدمات استفاده کنید.

133
133را حتماً می‌شناسید این شماره به درد وقت‌هایی می‌خورد که این آژانس‌های دم‌دستی جواب نمی‌دهند. مثلاً شب عید یا روزهای برفی. 133 یک سری تاکسی دارد که در سطح شهر تردد می‌کنند. وقتی با 133 تماس می‌گیرید، اپراتور نزدیک‌ترین تاکسی بیکار به منزل شما را می‌فرستد دنبالتان. لازم هم نیست آدرس بدهید. اگر قبلاً حتی یکبار ازشان ماشین گرفته باشید، شماره تلفن‌تان را با آدرس ذخیره کرده‌اند. وقتی هم می‌رسند، تماس می‌گیرند تا بروید دم در. البته اگر عجله دارید، کلاً بی‌خیالش شوید. هیچ وقت نمی‌شود روی زود رسیدن‌شان حساب کرد. البته تهران کلی تاکسی بیسیم دیگر هم دارد.. مثلاً تاکسی بی‌سیم بانوان با شماره تفلن 1821، 20102020 یا تاکسی تلفنی آریا با شماره 1814. همه آنها قبض‌شان را با تاکسی‌متر حساب می‌کنند، پس خیالتان از هزینه راحت باشد. بهتر است هر کدام از آنها را امتحان کنید ببینید کدامشان بیشتر به کار شما می‌آیند.

137
این شماره فوریت‌های شهرداری است. اگر مشکلی با کوچه و خیابان پیدا کردید، مثلاً چاه فاضلاب کوچه سرریز شد یا موش توی جوی آب پیدا شد، می‌توانید با این شماره تماس بگیرید. این گوشه شهرتان مثل روز اولش تمیز و مرتب شود.

88612121
این شماره تلفن امداد خودرو است. الان دیگر ماشین‌های امداد خودرو آنقدر در شهر پراکنده‌اند که حتماً روزی یکی دو بار با آنها برخورد می‌کنید. اگر ماشین‌تان توی راه خراب شد، به جای اینکه بغض کنید یا با گردن کج گوشه خیابان بایستید تا یکی دلش بسوزد و نگه دارد، می‌توانید به این شماره زنگ بزنید تا یک مکانیک کاربلد به کمکتان بیاید. امداد خودرو در همه ایران خدمات می‌دهد. حتی اگر در یک روستای دورافتاده هستید، حداقل روی مشاوره تلقنی‌شان می‌توانید حساب کنید. حواس‌تان باشد وقتی به امداد خودرو زنگ بزنید که پول توی جیبتان باشد.

119
یک صدا که استرس از آن می‌بارد به شما ساعت را اعلام می‌کند! آن هم دوبار پشت سر هم. خوراک وقت‌هایی است که در خانه تنها هستید، یک فیلم ترسناک هم دیده‌اید، کافیست به آن زنگ بزنید تا زهره‌ترک شوید!

199
به جای اینکه راه بیافتید، بکوبید و تا فرودگاه بروید که شماره پرواز مسافران را بپرسید، یک زنگ بزنید به 199. به شما می‌گوید که آن پرواز چقدر تأخیر دارد تا بیخودی توی فرودگاه معطل نشوید. کلاً هرگونه اطلاعاتی از هر پروازی بخواهید، 199 کمکتان می‌کند.

140
تا حالا چندبار شده که کد پستی‌تان را لازم داشته باشید و یادتان رفته باشد همراه بیاورید؟ این شماره به درد این جور وقت‌ها می‌خورد. با دادن شماره تلفن، کد پستی خانه‌تان را به شما می‌دهد.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1309 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
دوشنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۰

ali_pahlavan.jpg

علی پهلوان، خواننده گروه موسیقی آریان،در کنسرتی که به همراه گروه برای ایرانیان مقیم لندن به منظور جمع آوری کمک برای مردم آفریقا داشتند،در بین اجرا از همه تماشاچیان خواست که سکوت محض برقرار کنند.سپس در حالیکه در سکوت کامل سالن دستهایش را با ریتمی آرام ولی پیوسته به هم می کوفت،برای این که مردم را متوجه عمق فاجعه گرسنگی در آفریقا کند، خطاب به تماشاچیان گفت: "هربار که من دستهام رو به هم می کوبم، کودکی در افریقا می‌میره "
از ردیف جلوی تماشاچیان، صدایی با لهجه غلیظ ... سکوت را شکست: "خب دست نزن پدر سگ! "

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1621 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
دوشنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۰

معلم کمی فکر کرد و جواب داد : گوش کنید ، مثالی می زنم ، دو مرد پیش من می آیند. یکی تمیز ودیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد می کنم حمام کنند.شما فکر می کنید ، کدام یک این کار را انجام دهند ؟
هردو شاگرد یک زبان جواب دادند : خوب مسلما کثیفه !
معلم گفت : نه ، تمیزه . چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر آن را نمی داند.پس چه کسی حمام می کند ؟
حالا پسرها می گویند : تمیزه !
معلم جواب داد : نه ، کثیفه ، چون او به حمام احتیاج دارد و باز پرسید :
خوب ، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند ؟
یک بار دیگر شاگردها گفتند : کثیفه !
معلم دوباره گفت : اما نه ، البته که هر دو ! تمیزه به حمام عادت دارد و کثیفه به حمام احتیاج دارد. خوب بالاخره کی حمام می گیرد؟
بچه ها با سر درگمی جواب دادند : هر دو !
معلم بار دیگر توضیح می دهد : نه ، هیچ کدام ! چون کثیفه به حمام عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!
شاگردان با اعتراض گفتند : بله درسته ، ولی ما چطور می توانیم تشخیص دهیم ؟هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم درست است
معلم در پاسخ گفت : خوب پس متوجه شدید ، این یعنی: منطق ! و از دیدگاه هر کس متفاوت است.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1153 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
دوشنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۰

مردان قبیله سرخ پوست از رییس جدید می پرسن: «آیا زمستان سختی در پیش است؟»
رییس جوان قبیله که هیچ تجربه ای در این زمینه نداشت، جواب میده «براي احتياط برید هیزم تهیه کنید»
بعد میره به سازمان هواشناسی کشور زنگ میزنه: «آقا امسال زمستون سردی در پیشه؟»
پاسخ: «اینطور به نظر میاد»،
پس رییس به مردان قبیله دستور میده که بیشتر هیزم جمع کنند و برای اینکه مطمئن بشه یه بار دیگه به سازمان هواشناسی زنگ میزنه: «شما نظر قبلی تون رو تایید می کنید؟»
پاسخ: «صد در صد»،
رییس به همه افراد قبیله دستور میده که تمام توانشون رو برای جمع آوری هیزم بیشتر صرف کنند.
بعد دوباره به سازمان هواشناسی زنگ میزنه: «آقا شما مطمئنید که امسال زمستان سردی در پیشه؟»
پاسخ: بگذار اینطوری بگم؛ سردترین زمستان در تاریخ معاصر!!!
رییس: «از کجا می دونید؟»
پاسخ: «چون سرخ پوست ها دیوانه وار دارن هیزم جمع می کنن!!

خیلی وقتها ما خودمان مسبب وقایع اطرافمان هستیم

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1596 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
دوشنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۰

vacuam.jpg

یه بازاریابِ جارو برقی درِ یه خونه ای رو میزنه،
و تا خانمِ خونه در رو باز میکنه قبل از اینکه حرفی زده بشه،
بازاریاب میپره تو خونه و یه کیسه کود گاوی رو روی فرش خالی میکنه و میگه:
اگه من قادر به جمع کردن و تمیز کردنِ همه ی اینها با این جاروبرقی قدرتمند نباشم حاضرم که تمامِ این تاپاله ها رو بخورم!
خانوم میگه: سُسِ سفید می خوای یا قرمز؟
بازاریاب: چرا؟
خانوم: چند وقته برقِ خونه مون قطعه ..!

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1187 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
یکشنبه، ۲ بهمنماه ۱۳۹۰

این روزهای رکوردها در ورزش جابجا نمی شود و رکورد شکن روزهای سرد زمستانی قیمت داع دلار و سکه است. بالارفتن ارزش دلار به دلیل محاسبه قیمت تمام شده محصولات وارداتی یا تولید با مواد اولیه خارجی بطور غیرمستقیم بر هزینه خانواده تاثیر می کذارد ولی سکه اثری متفاوت دارد.
سکه یکی از موارد مهم در تشکیل خانواده است. البته نه در هدیه خانواده ها به عروس و داماد، بلکه مهریه عروس خانم ها اکنون بیشتر بر اساس مهریه تعیین می شود.
بالارفتن سکه باعث کاهش ازدواح می شود چون دختر خانم ها حاضر نمی شوند تعداد سکه ها را کم کنند و دومادهای آینده هم براحتی ورقه بدهی چند میلیاردی را امضا %

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1472 مرتبه - لینک ثابت
سه شنبه، ۲۸ تیرماه ۱۳۹۰

تصاویر مستند از صید، جمع آوری و فراوری مروارید
pearl.jpg

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1829 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۵ اسفندماه ۱۳۸۹

این سه تا کارتون انگیزخ من بود از صدور یک نوشتار در این بلاگ .
lebyen-3.jpg

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1109 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
سه شنبه، ۱۵ تیرماه ۱۳۸۹

هرجا می خوای بری برو ولی از رو نرو
...........
کسی در مورد اصل و ریشه این جمله اطلاعاتی داره؟
می دونید مربوط به کدوم کشوره؟
یا چی؟

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 892 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۳۱ اردیبهشتماه ۱۳۸۹

یکی از دلایل کاهش رونق بازار بلاگ نویسی در همین اینترنت نهفته. وقتی در گوگل ریدر یا همان گودر می نویسی و می خونی کامنت می نویسی و شیر می کنی. همون مشتری های همیشگی و پامنبری ها را هم داری، خوب بلاگ گرد و خاک می گیره. آمما بلاگ یک چیز دیگه هست

تبلیغات اینترنتی در ایران به مرحله بلوغ وارد می شود. برای نمونه سایت نی نی سایت که رنبه 159 ایران را دارد فکر نکنم تا پایان سال هیچ آگهی دهنده ای مایل باشد جایگاه تبلیغاتی خود را ترک کند و یا در صورت عدم تمدید آگهی، جایگاه مورد نظر بدون مشتری بماند. سایت هایی هم هستند که ندرتا جایگاه خالی برای تبلیغات دارند مثل تابناک یا پرشین تولز

برخی مشتریها هم راسا اقدام به خرید فضای تبلیغات سایتها می کنند که نمی دانند یک آگهی دائمی در یک سایت چگونه نمودار تاثبرگذاری اش نزول می کند.
در هر صورت اگر برنامه تبلیغاتی دارید برای اینترنت بودجه مناسبتری کنار بگذارید

اگر با کامپیوتر زیاد کار دارید، یک مانیتور بزرگ می تونه مشکلات چشم شما را کم کنه. تعداد محدودی مانیتور اچ پی 21.5 اینج موجود است کلیک کنید

این هم یک شبکه جدید تلویزیونی که فعلا در مورد اون می تونید حدس بزنید
20tv.gif

هیجان دوست دارید؟
برید ببیند جاده های ترسناک یعنی چی. بعد اون وقت ببینید دوست دارید اون جا پشت فرمان بنشینید؟ کنار دست راننده که محاله!
این یکی جاده تونلی در جین هست
Guoliang-Tunnel.jpg

فعلا

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 935 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
سه شنبه، ۳ فروردینماه ۱۳۸۹

سیر طراحی کوکاکولا می تونه تغییر سلیقه مردم رو نشون بده.
به نظر میاد هر تغییری اون رو مردمی تر و به روزتر کرده.
cok_cola.jpg
. . . .
این خواهر و برادر کلمبیایی هر روز در مسیر راه مدرسه، بخشی را با راپل طی می کنند.
برای چند روز جذابه ولی برای چند سال؟ یک کم شور میشه دیگه
school_special.jpg
. . . .
راستی در این بی خبری تعطیلات، خبرهای سلامتی و بهداشتی رو پی بگیرید

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 891 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
شنبه، ۲۴ بهمنماه ۱۳۸۸

در حالی که چند روزی بیشتر به روز عشاق یا روز والنتاین نمانده است در یک نظرسنجی در لندن رمانتیک ترین کلمه دنیا انتخاب شد.
این انتخاب توسط ۳۲۰ متخصص زبان و از سوی مؤسسه انگلیسی تودی ترانسلیشن صورت گرفت.
در این نظرسنجی کلمه فرانسوی آمور (Amour) به معنای عشق به عنوان رمانتیک ترین کلمه دنیا انتخاب گردید.
عشق فرانسوی با اختلاف اندکی نسبت به کلمه Amore ایتالیایی (به معنای عشق) اول شد و زبان ایتالیایی هم عنوان رمانتیک ترین زبان دنیا را به خود اختصاص داد.
Belissima واژه مشترک ایتالیایی- اسپانیولی به معنای "بسیار زیبا" سومین واژه ای است که به عنوان رمانتیک ترین واژه دنیا برگزیده شد.
متخصصان زبان همچنین تلفظ ژاپنی جمله "عاشقت هستم" را به عنوان زشت ترین تلفظ و جمله در بین زبانهای جهان انتخاب کردند.
یک ژاپنی برای آنکه بگوید "عاشقت هستم" باید "واتاکوشی- وا آناتو- وو آی شیماسو " (Watakushi-wa anata-wo ai shimasu’) را بر زبان بیاورد.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 909 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۶ آذرماه ۱۳۸۸

ایها رو در حین وبگردی جمع کرده بودم. گفتم شما هم ببینید.
......
برای اینکه ماشینها دقیقا پشت چراغ قرمز توقف کنند فضای خاصی ایجاد می کند.
red-light.jpg
...
این هم چنگالهایی که میشه همراه سالاد خوردشون
salad-new.jpg
....
این هم روشی برای چیدن پیش غذا ها
seser.jpg
....
ایده ای برای کپی کاران
kanapeh.jpg
....
این هم مثل قبلی برای تولیدکتتتدکان می تونه ایده خوبی باشه
elec-tools.jpg
....
کلی ایده هست، اگر طالب هستید برید ببنید
کلیک کنید، اینجاست

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1070 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
شنبه، ۲۴ اسفندماه ۱۳۸۷

اگر کار دنیا دست خانومها می افتاد ببینید چی میشد.
البته اونقدرها هم بد نمی شد
سربازی که با رژ بیاید احتمالا آنقدر دل رحم است که آدم نمی کشد!
solger.jpg
بقیه اش در ادامه هست ببینید

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1420 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (4 نظر)
جمعه، ۳ آبانماه ۱۳۸۷

با این اوضاع تورم و مصرف بنزین، صنف محترم خودرو ساز باید به فکر استفاده از ایده های جدید باشند. بنده به سهم خودم پیشنهاد می کنم از همینک به فکر توسعه حیوانات بارکش مثل الاغ، قاطر و اسب باشند و سالن های تولید را با استخدام دامپروران داخلی و خارجی به تولید دام های باربر اختصاص دهند.
با این حساب حتی می توان از همینک شروع به پیش فروش و ثبت نام این خودرو های بی نیاز از بنزین اقدام کرد.
car-no-oil.jpg
این عکس را در فلیکر گردی پیدا کردم و تا بیام یادداشت کنم نام و لینک عکاس محترم را، صفحه مورد نظر گم شده بود. فکر کنم عکاسی از کشوری دوست و برادر از امریکای لاتین بود.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 896 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۲ آبانماه ۱۳۸۷

electrolux-design.jpgاین که هر روز میبینیم قدرتهای صنعتی هر روز طرحی جدید رو می کنند، ساده بدست نمیاد ولی کار محالی نیست.
اونها چون بزرگ هستند، کپی کردن را دون شان خود میبینند و البته قوانین سختگیرانه هم مانع این کار می شود. برای همین شرکتی که واحد طرخ و ایده نداشته باشه، یک واحد مرده است.
این را هم فهمیده اند که صاحبان ایده و فکرهای جدید را نمی شود مثل یک کارمند استخدام کرد بلکه راه بهتر همان خرید ایده از همه ایده پردازان است.
این یخچال که مناسب خانه های اشتراکی، خوابگاهها و مانند آن است در مسابقه طراحی محصولات الکترولوکس رتبه اول را کسب کرده است.
roommate-fridge.jpg
عکس یادگاری اول نوشته، 9 فینالیست را نشان می دهد.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1563 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (6 نظر)
دوشنبه، ۱ مهرماه ۱۳۸۷

این عکس های دیدنی را ببینید ضرر نکرده اید:
کلیک کنید سایز بزرگترش ر اببینید.

.

باز هم عکس های بیشتر دوست دارید ببینید؟
خب همینجا کلیک کنید و سی و اندی عکس ببینید.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1100 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (2 نظر)
پنجشنبه، ۱۰ مردادماه ۱۳۸۷

six-legged-dear.jpg
آهوی زیبای ناقص الخلقه

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 1646 مرتبه - لینک ثابت
پنجشنبه، ۱ فروردینماه ۱۳۸۷

شما وقتی عملکرد شخص یا جمع را بررسی می کنید، چه پارامترهایی را در نظر می گیرید؟
مثلا وقتی بناست از تهران به شمال ایران اتوبان احداث شود، چه عواملی باعث کندی حرکت و چه چیزهائی باعث تسریع می شود؟
چون از تسریع خبری نیست مگر به استثنا، همه تاخیر است و کندی. حالا دلیلش چیست؟
یکیش می تونه عدم ثبات مدیریت مدیران تصمیم گیر و مجری مربوط به طرح است. شاید بشود گفت پاسخ نخواستن مدیران بالاتر دلیل اصلی آن است و یا به شکلی دیگر، تخصص "پیچاندن" همه گیر شده و از شاگرد مدرسه ای که ناظم مدرسه را می پیچاند تا مدیران ارشد مملکت، این تکنیک گسترده شده است.
اون استثنائی هم که گفتم شاید باشد به خاطر وجود شخصی پیگیر و قاطع است.
مثال کوچکش ساخت سینما آزادی تهران است. (البته آدم شرمنده میشه ساخت یک سینما را یک موفقیت مدیریتی به حساب بیاره) حالا نیت ها همه خبر دارند که چیست
حالا اول سال چرا یهو یاد این موضوع افتادم؟
این عکس ها رو احتمالا دیدید، من امروز بار دیگر دیدم:
دوبی در 18 سال پیش
Dubai1990.jpg
و این هم دوبی در 5 سال پیش
Dubai2003.jpg
حال الان در چه وضعیه؟
ببینید

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 905 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (3 نظر)
سه شنبه، ۹ بهمنماه ۱۳۸۶

برای من نوشتن در وبلاگ روش های مختلفی دارد. بعضی وقتها حس میکنم نوشتن در وبلاگ می تونه بهم انرژی بده، برای همین این کار رو از خودم دریغ نمی کنم. بعضی وقتها هم موضوعی فکرم رو مشغول می کنه و یک کم پرس و جو می کنم (البته این پرسش از برادر گوگل انجام میشه) و بعد می نویسم.
dehkhoda.jpgششم بهمن بود که تو تاکسی نشسته بودم و داشتم اجبارا رادیو گوش می دادم.
رادیو برنامه ای داشت در بزرگداشت زنده یاد علی اکبر دهخدا. اطلاعات خوبی می داد و من هم تا آخر گوش دادم و به خاطر سپردم. اتفاقا از خیابان تروریست مصری (خالد اسلامبولی) رد می شدم که با خودم فکر کردم، بهتر نبود اسم خیابانها به یاد و نام ادیبان و شخصیتهای فرهنگی کشور خودمون باشه و اصلا چرا خیابانی به نام استاد دهخدا نیست؟
دهخدا مهمتر و مناسبتر برای الگو شدن جوانان است یا احمد قصیر، یا خالد اسلامبولی؟
شب ششم بهمن خسته بودم و نتونستم اینها رو در وبلاگ بنویسم.
داشت دیر میشد که دیروز و امروز پس از جستجو متوجه شدم که تاریخ فوت ایشان شش بهمن نیست و هفتم اسفند است. (نویسنده رادیو متن کم آورده لابد و بهمن و اسفند را جابجا کرده) در هر صورت غرض ذکر نامی از آن ستاره آسمان فرهنگ و ادب بود که بیش از این از دست من بر نیاید.
خیابانی به نامش باشد یا نباشد، اسمش در رادیو تلویزیون بر زبانها باشد یا نه، چند مدیر کم دانش با تکیه بر اریکه مدیریت فرهنگی این مملکت نمی توانند نام و شان بزرگان ادب و هنر را پائین بیاورند. کاری که او کرده و کاری که هنرمند می کند ضامن بقای نام و اندیشه اوست.

در این سایت اطلاعات مختصری ازایشان ببینید.
اگر حوصله نداشتید این نکته را از آن لینک، کپی کرده ام:
بازدیدکنندگان ( گنجینه دهخدا) اغلب می خواهند بدانند خانه دهخدا که محل کار و گردآوری اولین فرهنگ بزرگ تاریخ ایران است دچار چه سرنوشتی است. آیا این مکان جزو آثار ملی و فرهنگی ثبت شده است؟
با آقای فرهاد دهخدا _ برادرزاده دهخدا _ در این باره مذاکره شد و ایشان گفتند منزل دهخدا در گرو وزارت فرهنگ بود و دهخدا نتوانست بدهی اش را بپردازد خانه اش ضبط گردید و تخریب شد و برجایش مدرسه ساخته شد و حتی نام دهخدا را بروی آن ننهادند اکنون این مدرسه به نام جابربن حیان نامگذاری شده است. نماینده لغت نامه از آموزش پرورش منطقه 6 کسب اجازه کرد و آن مدرسه را مورد بازدید قرارداد و از آنجا عکس و فیلم تهیه کرد.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: خارج از موضوع
تعداد بازدید: 890 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (2 نظر)
صفحات بعدی:  1   2   3   4   5 
  • جدیدترین مطالب
بازار قزوین - من و توحید
جمعه، ۱۰ مهرماه ۱۳۹۴
ارومیه و لاله و توحید
دوشنبه، ۱۶ اردیبهشتماه ۱۳۹۲
بازار و کبابش
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
معنی کنید و جایزه بگیرید!
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
تعطیل می باشد.
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
  • لینک دوستان
  • موضوعات
  • آرشیو ماهانه
برای دیدن آرشیو ماهانه اینجا را کلیک کنید.
  • تبلیغات
پایان نامه دانشگاه، مشاوره تحصیلی سایت مد ایران نیژه: کودکان با نیازهای ویژه سفرگو خاطرات سفر فروشگاه اینترنتی آتلیه عکاسی از نوزاد و کودک موسه امام هادی علیه السلام جامعه مجازی کودک و والدین فرهنگ نام فارسی
بازدیدهای امروز:
778 بازدید
بازدیدهای دیروز:
1,308 بازدید
کل بازدیدها:
3,335,104 بازدید
افراد آنلاین:
32 نفر
فید وبلاگ تماس با نویسنده
درباره نویسنده
تماس با نویسنده
طراحی سایت: استادیو شار
قدرت گرفته از MovableType