صبح - آرشیو موضوعی - مديريت کسب و کار
جمعه، ۵ شهریورماه ۱۳۹۵

ملت احساسی و عاطفی هستیم که زود جوگیر میشیم و افرادی هم هستند زرنگ که از این جوگیر شدن، ماهی های درشت می گیرند.

در سالهای اخیر واژه کارآفرین و کارآفرینی بسیار رایج شده و بیزنس های زیادی حول همین کلمه شکل گرفته است. روزی نیست که خبر برگزاری سمینار و همایشی در مورد کارآفرینی به گوش نرسد و البته افراد محدودی هم هستند که فصل مشترک اکثر سمینارها هستند. اسامی پر طمطراقی که جوانهای جویای هیجان و تشنه کار و البته به دنبال کسب درآمد را به سوی خود جلب می کند.

افرادی مثل آقای بهروز فروتن (بنیانگذار محصولات غذائی بهروز) و یا خانم فاطمه مقیمی که سی سال پیش کسب و کاری راه انداخته اند، برای کارآفرینی امروز چه چیزی برای ارائه دارند؟
ایا مسیری که آنها رفته اند را الان هم میشه پیروی کرد؟
وضعیت تکنولوژی و رفتارهای شهروندان امروز با دهه 60 چقدر شبیه هم هست؟

مطالعه و شنیدن خاطران کارآفرینان بزرگ همیشه جذاب است ولی وقتی در مقام مربی و آموزش دهنده قرا میگیرند هم به موقعیت خودشان ضربه می زنند و هم کاری پیش نمی برند.

یا افرادی که کسب و کاری راه انداخته اند و اکنون تابلوهای رنگ و رفته آن در گوشه و کنار شهر نشان از رنگ باختگی نام و تجارتش را دارد، به عنوان مربی و سخنران در این همایش ها حضور دارد.

شرکت های زیرک از این فرصت علاقه وافر جوانها به کارآفرینی نهایت سوء استفاده را کرده و با برگزاری همایش ها، اگر جوانها را به مقصد نمی رسانند خود به مقصد می رسند و در یک دوره کوتاه درآمد بالایی را کسب می کنند.
گرفتن پول تحت عنوان اسپانسر و دادن وقت سخنرانی به مدیران کسبب و کارها هم مدل دیگری از فریب مشتاقان کارآفرینی است.
این حرفها مدتها بود مشغولم کرده بود که دیروز با حضور در یک همایش و گوش دادن به حرف های خانم مقیمی، باعث شد داغ دلم تازه شود.
ای کاس مرکز و سیستمی این همایشها و برگزار گنندگان آنها را ارزیابی میکرد و هر کسی به سادگی خود و رفقایش را استاد نام گذاری نمی کرد و به شیوه ای شیک و رسمی جیب دوستداران ایجاد کسب و کار را خالی نمی کردند.
مهمتر از هزینه ای که یک علاقه مند به حضور در این برنامه ها می پردازد و از بین می رود، ضایعه ای بسیار مهم به او وارد می شود. او هیچ چیزی در راه ایجاد یک فعالیت تجاری و اقتصادی یاد نمی گیرد و ناامیدی غلبه می کند. این همایش ها، نه تنها کارآفرینی را ترویج نمی کند که باعث کندی رشد کسب و کارها می شود

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 967 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
شنبه، ۲ مردادماه ۱۳۹۵

diga-logo350.png

خسته شدم از کارهای روزمره . . یک کار فان لازمه . . .شهریور رو با دیگا، یک پیشنهاد خوشمزه شروع خواهم کرد

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1123 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۲۱ تیرماه ۱۳۹۲

چرا خانم ها در لیست 100 پولدار برتر جهان نیستند؟
دو دقیقه از این مجموعه را نگاه بکنید:

کلیک برای نمایش ویدئو

مجموعه به ما می آموزد:

* اشتباهات اقتصادی که والدین به کودکان خود منتقل می کنند

* آموزش سه شیوه پس انداز کردن به کودک

* بزرگترین فرمول اقتصادی جهان

* تفکر تولید، تفکر مصرف

* اولین گام برای ثروتمند شدن

بعد از دیدن این مجموعه شما می دانید:

چرا افرادی که زیر خط فقر زندگی می کنند کودکانی پرورش می دهند که آنان نیز زیر خط فقر زندگی کنند؟

اگر والدین بلد بودند خودشان را نجات می دادند. هرآنچه آنان میدانند چگونه زیر خط فقر زندگی کردن است! به همین دلیل صرفاً والدین آموزش دیده می دانند چگونه اشتباهات اقتصادی خود را به حداقل رسانده و نیز روش های صحیح در برنامه ریزی اقتصادی را به کودکانشان بیاموزند.

آموزش به والدین - برنامه ریزی اقتصادی کودکان

آموزش به والدین – نحوه خرج کردن کودک و نوجوان

آموزش به والدین – تعریف ارزش ها و دارایی ها

آموزش به والدین – برنامه باید برای داشتن ها باشد یا شدن ها

آموزش به والدین – تفاوت کار با شغل

آموزش به والدین – دید والد فقیر، دید والد ثروتمند و انتقال آن دید به کودک

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 3080 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
شنبه، ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۱

از روی که با اینترنت آشنا شدم، ضرورت داشتن یک سایت برای هر شخص و شرکت را معادل داشتن خط تلفن و فاکس می دانستم و برای اینکه اشخاص و شرکتها به دلیل هزینه بالای سایت داشتن، فراری نشوند دنبال راهکار بودم.
ویژگی های این راهکار، ارزان بودن قیمت خدمات، تولید فوری و آنلاین و همچنین ساده بودن کار با آن است. تاکنون تلاش هایی زیادی برای تولید این سیستم (البته به زبان فارسی) انجام دادم.
یادم میاد آیان ماه 1383 که با دوستان پرشین تولز همسایه بودیم، احسان و محمدرضا را راضی کردم چنین سیستمی را راه بیاندازند. (سندش اینجاست)
اون طرح البته برای آن روز بد نبود ولی هنوز بلد نبودیم چطور بفروشیم. یادمه قیمت هر سیستم 120 هزار تومان بود. (ولی یادم نیست یک بار برای همیشه بود یا سالانه).
در هر صورت در این ده سال گذشته هر چند سال یک بار یک پروژه جدید ارائه شده و تلاش شده به یک الگوی خوب تبدیل شود، اما به هزاران دلیل نشده است. آخرینش پروژه سایت ساز راستین رایانه بود که متاسفانه هیچ وقت نتوانست رضایت مشتریان را جلب کند. هر چند امکانات خیلی خیلی زیادی در آن دیده شده بود و شاید همین امکانات و ابزارهای خیلی زیاد باعث شد کار به اندازه ای بزرگ شود که گروه فنی قادر به جمع کردن آن نباشد.
این قصه را گفتم، گه برسم به اینجا که از 4 ماه پیش دوباره مصمم شدم اینبار خودم آستین بالا بزنم برای ساخت یک سیستم سایت ساز. البته ساخت سایت "نی نی پیج" و "خانه دات کام" که هر دو مدلهای متفاوتی از وبلاگ و فتوبلاگ هستند، تجربه خوبی بود و با مشورت و جمع بندی دوستان، پروژه سایت ساز استارت خورد. سایت ساز قرار است در دومین domainiran.com نصب شود. اما بررسی ها نشان داد اولویت در سایتهای اینترنتی، با فروشگاه های اینترنتی است.
در سال جاری بیشترین تقاضای سایت ارزان قیمت (زیر یک میلیون تومان)، برای سایت فروشگاهی است، لذا ذر فاز اول ایجاد سایت فروشگاهی به صورت آنلاین را در دستور کار قرار دادیم. از ابتدای کار دنبال یک دومین خوب بودم که بخت یار بود و دومین خوب shopfa.com چوب جراج خورده بود و یک هفته بیشتر هم به انتهای جراح نبود. خلاصه دومین خریداری شد و کار با فدرت بیشنری شروع شد. هم اینک با گذشت حدود دو ماه و نیم، کار برنامه نویسی در روزهای پایانی خود بسر می برد. همین امروز و فرداست که سایت رونمائی شود.
اگر فصد ایجاد سایت فروشگاه آنلاین دارید، تا 21 اسفند صبر کنید. . . .

نمونه فروشگاه های ساخته شده در دوره تست:
فروشگاه ایران شف
فروشگاه اینترنتی جانبی
فروشگاه عطاری محب

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1864 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

طبق یک تحقیق در سایت msn.careerbuilder یک سوم از شاغلین، از خانه کار می کنند.
خیلی از مردم دنیا از ایده کار کردن در محیط آرام خانه استقبال می کنند. اگر شما عبارت لاتین کار از خانه را در اینترنت سرچ کنید، به میلیونها نتیجه برخواهید خورد که کتابها، چت روم ها و انجمن های بسیاری در این زمینه تحقیق و بحث می کنند. به همین دلیل ما نیز نگاهی به این مبحث می اندازیم.

با توجه به روند اقتصادی در دنیا، کارکنان و کارفرمایان زیادی طالب انتخاب گزینه کار از خانه هستند. تکنولوژی لازم برای ایجاد یک دفترکار خانگی کاملا در دسترس، ارزان و برای مردم راحت تر است، همینطور خیلی از مردم دنبال برنامه کار قابل انعطافی هستند که بتوانند در خانه باشند و از فرزند خود یا پدر و مادر پیر خود نگهداری کنند.
گیرید.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1074 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

در شرایط متزلزل کسانی موفق ترند که بتوانند کار خود را با راه های جدید انطباق دهند
در اقتصاد امروز، هر شاغلی به دنبال کمکی برای پیشی گرفتن در رقابت است. اما آموختن راه پیشرفت یا اینکه چطور به کارفرمایتان، ارزش خود را اثبات کنید می تواند دشوار باشد. نکته های زیرا برای موفقیت در هر اقتصادی می توانید در نظر داشته باشید، بخصوص در جریان اقتصادی مثل امروز:

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1071 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

Ebay تجارت فرد به فرد را در اينترنت فراهم آورد و از وب جهاني براي اين امر استفاده كرد.
----
Ebay اولين بار در اتاق نشيمن پير اميديار (Pierre Omidyar's ) در سال 1995 بوجود آمد. از اول براساس ايجاد بازاري براي فروش اجناس و سرويس هاي افراد مختلف بوجود آمد. در سال 1998، پير و شريكش آقاي جف اسكال Jeff Skoll از Meg Whitman هم براي رسيدن به اين مهم دعوت به عمل آوردند. مگ در دانشكده تجارت دانشگاه هاروارد درس خوانده بود و اهميت شناساندن مارك را در كمپاني معروف Hasbro ( معروفترين و دومين كمپاني سازنده عروسك و بازي هاي كامپيوتري) به خوبي ياد گرفته بود.

مگ پرسنل بالا رتبه خود را از كمپاني هاي ديسني و پپسي انتخاب كرد و يك تيم مديريتي مجرب با حداقل 20 سال تجربه كاري فراهم آورد و يك ديدگاه بي نظير براي سازمان بوجود آورد. اين ebay همان تجارتي است كه نه تنها براي فروش اجناس استفاده مي شود بلكه افراد را به هم مرتبط مي كند. آنها به سرعت تصويري از حراج اقلام جمع آوري شده را در ذهن ها ايجاد كردند و سپس آنها را به بازار هاي گران فرستادند جايي كه قيمت فروش در آن بالاتر است. ميانگين قيمت فروش استانداردي كليدي در داد و ستد هاي اينترنتي شد و از آن پس ميانگين فروش به يك شاخص مهم تبديل شد. Ebay با همكاري شركتهاي صاحب نامي مثل GM و Disney و Sun صاحب اسم و رسم شد. شركت Sun اجناسي با ارزش 10 ميليون دلار فروخت و امروزه در ليست خود 20 تا 150 مورد از اين اجناس دارد.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1014 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
سه شنبه، ۱۰ بهمنماه ۱۳۹۱

آگهی رادیوئی بانک مسکن را شنیدید؟ صدای یک مدیر عامل که می گه: دنبال استخدام یک مدیر مالی بودم. تا اینکه با خدمات بانک الکترونیک مسکن آشنا شدم. این سرویس منو از استخدام مدیر مالی بی نیاز می کنه.
حالا سرویس چی بوده؟ امکان برنامه ریزی برای پرداختهای مشخص در تاریخ مشخص.
---
البته نقل قول دقیق نیست ولی مشابه همین است. ایا مدیران بانک، که بالاترین سطح یک کسب و کار پولی هستند می دانند که مدیرمالی یک شرکت چکار می کند؟ اصلا دریافت و پرداخت جزو وظایف مدیر مالی است؟ بعنی نمی دانند این کارها را شخصی در حد تحصیلدار انجام میدهد و مدیر مالی مسئولیت های بسیار مهم و متفاوتی داره؟ واقعا یک بانک الکترونیکی، یک شرکت را از داشتن مدیر مالی بی نیاز می کنه؟
مخاطب بیشعور نیست،
بی شعور کسی است که شناخت درستی از کار خودش نداره.
بی شعور کسی است که شایستگی پستی که در آن قرار گرفته را ندارد.
.
.
.
صدا و سیما هم که مو از ماست می کشد بعضی وقتها سوی چشمش را از دست می دهد.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 985 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
سه شنبه، ۱۲ دیماه ۱۳۹۱

برای بدست آوردن امتیاز سبقت، در رزومه شما باید فاکتورهایی را تعریف کنید که جزو موارد ممتاز و یکتای توانایی های شماست.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 915 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۷ دیماه ۱۳۹۱

justfalafel.jpg
هر ایده ای می تونه در فکر یک انسان پرتلاش به یک پروژه تجاری تبدیل بشه.
قبلا هم چند بار در این زمینه نوشته بودم و بدم نمی یاد به توجه به اینکه در این زمستان (91) پروژه جدید را شروع به بهره برداری خواهم که به توسعه کسب و کار کمک یلی زیادی می کند، ایده های جدیدی که در وبگردی می بینم اینجا بنویسم. شاید آن مرد پرتلاشی که دنبال ایده ای متفاوت است راهش را گم کند و سر از اینجا در بیاورد.
---
---
جاست فلافل و اینک فلافل. یک بیزنس است.
یک کسب و کار از کاری که به نظر ما در نگاه اول، شاید حقیر بیاید.
انواع ساندوج با استفاده از فلافل.
فلافل در فرم های مختلف.
فلافل اصلاح شده برای کشورهای مختلف.
--
کافی است کلیک کنید و ببینید چقدر تمیز و شیک از فلافل یک بیزنس راه انداخته اند.
hust falafel
منو را ببینید. فلافل در فرم های مختلف
و این هم فلافل امریکائی:
jf_prod_sandwich_american.jpg

اگر ایده ای دارید و دوست دارید در باره اش بنویسید، درنگ نکنید.
بنویسید و بفرستید برای من به نشانی parviz@gmail.com
کارآفرین باشید!

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 5973 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
چهارشنبه، ۲۵ مردادماه ۱۳۹۱

غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان زندان‌های ایران گفت از این پس محکومان مالی به زندان معرفی نخواهند شد.
من اول هفته این خبر را شنیدم ولی دیدم هیچ جا منعکس نشده برای همین منتظر اعلام رسانه ای شدم.
این خبر را بخوانید:
اصلاحیه بند ج ماده 18 آیین‌نامه اجرایی موضوع ماده 6 - نحوه اجرای محکومیتهای مالی، مصوب 1378

در اجرای ماده 6 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، مصوب 1377 و با توجه به تعبیر «ممتنع» و نیز «در صورتی که معسر نباشد» در ماده 2 قانون مذکور و نظر به فتوای حضرت امام خمینی قدس‌سره و رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری مدظله‌العالی در همایش قوه قضاییه، بند ج ماده 18 آیین‌نامه نحوه اجرای محکومیتهای مالی به شرح زیر اصلاح می‌گردد:

«ج ـ در سایر موارد چنانچه ملائت محکوم‌علیه نزد قاضی دادگاه ثابت نباشد، از حبس وی خودداری و چنانچه در حبس باشد آزاد می‌شود.

تبصره ـ در صورتی که برای قاضی دادگاه ثابت شود محکوم‌علیه با وجود تمکن مالی از پرداخت محکوم‌به خودداری می‌کند، با درخواست محکوم‌له و با دستور قاضی دادگاه، تا تأدیه محکوم‌به حبس می‌شود.»
رییس قوه قضائیه ـ صادق لاریجانی

------
با این حساب چک که یک سند پرداختی محسوب می شود و اگر صادرکننده چک دارای امکان پرداخت نباشد، زندان نمی رود.
می توان منتظر یک تغییر بزرگ در بازار شد. به دلیل مشکلا ناشی از تحریم و افزایش قیمت دلار بیشتر معاملات بازار از اسناد مدت دار به نقد تبدیل شده بودند و با این اصلاح قانون همه کسب و کارها به نقد تبدیل می شود مگر اینکه طرفین اعتبار خیلی زیادی داشته باشند یا اسناد تضمین دیگری مثل وثیقه ملکی یا ضمانتنامه بانکی داشته باشند.
بزودی اثرات این اصلاحیه قانونی در اقتصاد دیده خواهد شد. البته باعث خیر خواهد شد و چک از یک ابزار تهدید به یک سند تجاری تبدیل خواهد شد.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1687 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۱۷ فروردینماه ۱۳۹۱

این متن را یکی از دوستان خواننده بلاگ فرستاده تا در آچارفرانسه منتشر کنم. دیدم موضوع جالبی هست به خوندنش می ارزه:

تحقيقات نشان مي‌دهند كه مي‌توان با تجزيه و تحليل جنبه‌هاي مختلف خواب، پي به شخصيت افراد برد. خواب‌ها آينده ما را پيش‌بيني مي‌كنند و حقايق پنهان شخصيت دروني ما را برملا مي‌‌سازند.
large-what-is-sleep-apnea.jpg

افرادي كه شب‌ها زود مي‌خوابند و صبح‌ها نيز زود از خواب بيدار مي‌شوند:
با الهام گرفتن از طبيعت زندگي حيوانات، مي‌توانيم برخي از شيوه‌هاي مختلف خواب انسان‌ها را كه نشان‌دهنده نوع شخصيت آنهاست، توضيح دهيم. مثلا چكاوك، پرنده صبح است و شيوه خواب او «شب زود به خواب رفتن و صبح زود از خواب بيدار شدن» است. اگر صبح‌ها سرحال و پرانرژي از خواب بيدار مي‌شويد و شب هنگام نيز زود به خواب مي‌رويد، مي‌توانيد خود را به راحتي با ساختار نظام كاري 5- 9 وفق دهيد. چكاوك صبح زود از خواب بيدار مي‌شود و سرشار از انرژي است. او بسيار فعال و زرنگ و پر تحرك است؛ ولي چندان اجتماعي نيست.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 4397 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
چهارشنبه، ۱۶ فروردینماه ۱۳۹۱

این نوشته، بخشی از بهاریه برای ویژه نامه نوروزی نشریه آسمان از پرویز گیلانی است :

مادرم می گوید :" گدابهار یعنی صندوق خالی" و دایی ام می گوید: "گدابهار یعنی جیب بی پول."

iran_gilan.gif هرچه هست، گدابهار نتیجه یک رفتار غلط اقتصادی است. ازمن اگر بپرسید آیا پدرم فردی فقیر بود؟ می گویم نه. او فردی بی برنامه بود. خیلی از گیلانی ها و خیلی از مردم، از چنین رفتار نا مناسبی رنج می برند.مردم گیلان 40روز پس از آغازفروردین،کاشت برنج را آغاز می کنند.سه ماه زمان لازم است تا محصول آنها قابل برداشت شود ودراین میان،مردم گیلان گوجه و خیار و بادمجان و سیر و باقلا می کارند و با فروش آن، زندگی می گذرانند. اواسط مرداد ماه، فصل برداشت برنج است. بعضی ها به دلیل نیاز مالی، محصول خود را پیش فروش می کنند. بعضی ها بلافاصله پس از برداشت، آن را به بازار عرضه می کنند و آنها که کمی آینده نگر تر هستند یا توانایی مالی بهتری دارند، محصول خود را اواسط زمستان می فروشند. این کار نیاز به نوعی مدیریت دارد که بسته به هر فرد درجه آن متفاوت است.گدا بهار در حقیقت، یک دوره دو ماهه را شامل می شود که معمولا فروردین ماه، آغاز آن است و تا پایان اردیبهشت که محصولات سیفی به بازار می آید، ادامه پیدا می کند.

فکر کنید افرادی که برنج خود را در تابستان فروخته اند، باید به گونه ای مدیریت منابع کنند که تا یک سال دیگر و موعد برداشت محصول سال آینده، دچار فقر و تنگ دستی نشوند اما این مدیریت در برخی افراد آن قدر ضعیف است که منابع ناشی از فروش محصول، همان ماه های اول به پایان می رسد و این جاست که گیلانی ها بهار را با فقر منابع آغاز می کنند و می گویند امسال گدا بهار است.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1718 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۱ فروردینماه ۱۳۹۱

شبي رئیس جمهور و همسرش تصميم گرفتند كه كاري غيرعادي انجام دهند و براي شام به رستوراني كه زياد هم گران قيمت نبود، بروند. وقتي آنها به رستوران رفتند صاحب رستوران از محافظان رئيس جمهور پرسيد كه آيا مي تواند خصوصي با همسر رئيس جمهور صحبت كند و آنها هم اجازه دادند و همسر رئیس جمهور به طور خصوصي با آن مرد صحبت كرد.
بعد از آن رئیس جمهور از همسرش پرسيد كه چرا او اين همه مشتاق خصوصي صحبت كردن با تو بود؟
همسرش گفت كه صاحب رستوران گفته در ايام جوانيش ديوانه وار عاشق او بوده است ... سپس رئیس جمهور گفت و اگر تو با او ازدواج مي كردي اكنون صاحب اين رستوران بودي.
همسر آقای رئیس جمهور در پاسخ گفت: اگر من با او ازدواج مي كردم او الان رئيس جمهور بود!

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1332 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
سه شنبه، ۲ آذرماه ۱۳۸۹

این کلمه کارآفرینی در واقع به نوعی "کار جدید" گفته می شه. من تفاوت این کلمه را با اشتغال در این می بینم که اشتغال جذب شخص برای انجام کاری معمول و از پیش تعریف شده است ولی کارآفرینی ایجاد حرفه جدید و اشتغال برای کار جدید است.

وب اکنون یک امکان کارآفرینی با پتانسیل بالاست. من بارها این مثال را در گفتگوها بیان کرده ام. اگر مردان جسور و جاه طلب در 100 تا 200 سال گذشته راهی امریکا می شدند تا از پتانسیل های بکر و غنی سرزمین تازه کشف شده بهره بگیرند اکنون این سرزمین تازه کشف شده و بکر و بی انتها، محیط مجازی اینترنت است.
در امریکای اولیه هم آدمهای کمتر جاه طلب به قطعه زمین حاصل خیزی در کنار آب و سایر منابع کشاورزی یا دامداری قناعت می کردند و زندگی خوبی را برای خود و فرزاندانشان رقم می زدند. ولی افراد جسور تر کارهای پرخطر را دنبال کردند. جویندگان طلا از این گروه بودند. اینها با انتخاب راه دشوار یافتن معدن و استخراج طلا یا به ثروت افسانه ای می رسیدند یا مرگ را پایان بلندپروازی خود می یافتند.
.........
در فضای سایبری اینترنت هم چنین دسته بندی وجود دارد. کسی که یاهو را در اوج می بیند ولی با فکر و مطالعه پیش می آید، می تواند به معدن طلایی که امروز کاربر نامیده می شود دست یابد و از او بالاتر برود.
کارآفرینی در وب با یک ایده شروع می شود. هر کس که نتواند برای ایده خود بستر و ابزار مناسب تهیه کند، درخشش طلا را نخواهد دید.
هر ایده ای که فکرش را بکنید هر چقدر درخشان، با اجرایی غلط فورا راهی بایگانی می شود. ایده ای نه چندان فوق العاده ولی با فکر و برنامه خوب می تواند به موفقیت برسد.
دلمشغولی این سالهای من پروژه های "وب پایه" بوده و اکثر دوستان طالب مشورت را به تفکر و تحقیق و کارآفرینی در حوزه وب حواله داده ام.

اینک پروژه هایی را که به نظرم باید راسا انجام بدهم را یافته ام. کلی طرح و ایده دارم که برایش فکر کرده ام، دامنه مناسب گرفته ام و به نظرم هنوز طراوت لازم برای ایجاد یک پروژه موفق را دارد. قصد دارم این ها را در این صفحه بنویسم.

شاید هنوز کسی هوس کند نقشه معدن طلایی از من بخرد و برود برای استخراج. مردان جاه طلب به گوش باشید.
نوشته های مرتبط:
دکتر پی سی دات آی ار
دومین های فروشگاهی
دومین ایران دات کام
....
ادامه دارد
.....
آگهی:
مبدل تلویزیون دیجیتال DVB-T
دریافت کانالهای تلویزیونی جمهوری اسلامی و شبکه های رادیویی روی لپ‌تاپ و کامپیوتر با کیفیت دیجیتال توسط مبدل دیجیتال DVB-T

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1149 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
دوشنبه، ۱ آذرماه ۱۳۸۹

سایت خبری یکی از انواع پرمخاطب سایت اینترنتی بشمار میره. شاید هیچ کشوری و هیج زبانی مثل ما سایت خبری نداشت هباشه.
من این دومین ها را دارم:

daynews.ir
مناسب سایت خبری عمومی - دی با دومعنا: روزوماه دی
----
arvandnews.com
مناسب سایت خبری سیاسیوعمومی
-------
erfannews.com
سایت خبری و اطلاع رسانی در حوزه عرفان
-------
artnewscenter.com
این یکی واضح تر از همه و مهم تر اینکه سایتش رو هم ساختم
سایت خبری در حوزه هنر
-----
شما هم اگر ایده و طرحی دارید برام میل کنید همینجا معرفی کنم.
از میان این طرح هایی که نوشتم فعلا سایت دومین ایران دات کام در حال گفتگو برای شروع پروژه هست
منظر بفیه باشید

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1035 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
دوشنبه، ۱ آذرماه ۱۳۸۹

آرامگاه دات ای آر:
یک سایت یادبود اموات در اینترنت.
اخبار فوت بزرگان - پیام های تسلیت - مکان و زمان محالس ترحیم
پخش آنلاین مراسم یادبود افراد خاص
-------------
باور کنید که هیج سایت مشابهی وحود نداره برای همین جندین نکته دیگرهم هست که می تونه یک پروژه پول ساز از این دربیاره.
فاتحه مع الصلوات

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1015 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
شنبه، ۲۲ آبانماه ۱۳۸۹

اول)‌سایت سلچ www.sellch.com به عنوان دایرکتوری آگهی های فروش ویژه دارای ایده جدیدی است. باری همین ایده و دومینی که ابداع کرده است از جشنواره وب امسالجایزه بهترین ایده اینترنیت را دریافت کرده است.

دوم) سایت مستر دیزی www.mrdizi.com با انتخاب اسمی کوتاه، روشن و جدید توانست ایده خود را به خوبی جا بیاندازد. کار خیلی جدید نیست. مردم آبگوشت رو دوست دارند ولی همه جا آبگوشت خوشمره در دسترس نیست و ضمنا مثل سایر غذاها درب منزل تحویل نمی دهند. اما میتر دیزی با ارائه محصول خوب و خدمات عالی یک حرفه موفق را پایه ریزی کرده است.

سوم) نی نی سایت هم شاید بخشی از موفقیت خودش رو مرهون دومین خود باشه. دومین خوش آوا و واضح. ninisite.com

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 983 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
شنبه، ۲۲ آبانماه ۱۳۸۹

هدیه انواع دارد ولی همه انواع آن دوست داشتنی هست. هدیه در مراسم عروسی، جشن تولد یا مراسم اداری و مناسبات رسمی همیشه رایج بوده و انتخاب و تهیه آن همیشه وقت گیر و مسئله ساز است.
سایت www.hedye.ir می تواند این روال را ساده کند.
تامین هدای خوب برای مخاطبین متنوع و متعدد، سرویس ارسال، ارسال از طرف شخص برای مناسبت های خاص از ویِگی های این طرح می تواند باشد.
هدیه را همه دوست دارند. همین امروز با خرید این دومین و راه اندازی سایت آن کسب و کار خود را شروع کنید.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 983 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
شنبه، ۲۲ آبانماه ۱۳۸۹

یکی از پراقبال ترین و موفق ترین گونه تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در گوگل هست. درج آگهی در نتایج جسنجو هم نتیجه بخش هست برای مشتری و هم یک کار ادامه دار هست.
دومین www.googleadwords.ir برای این منظور یک انتخاب عالیست.
شما جی فکر میکنید؟

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 986 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۲۰ آبانماه ۱۳۸۹

فروشگاه اینترنتی، شغلی رو به رشد استو هر روز فروشگاه جدیدی وارد بازار می شود. نام خوب برای یک فروشگاه نشان از سلیقه و رویکرد موسس آن دارد.
اینجا تعدادی نام برای فروشگاه اینترنتی پیشنهاد می کنم که به نظرم کمی متفاوت و قابل ارزش باشد:
برند شاپ www.brandshop.ir
لوکس شاپ www.luxshop.ir
کال شاپ www.callshop.ir
می شاپ تی وی www.meshoptv.ir
تی وی آیتم www.tvitem.ir
اینها می توانند برای یک بیزنس شروع خوبی باشند.
مالکیت دومین ها در اختیار من است. برای مشاوره و خرید تماس بگیرید

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1154 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۲۰ آبانماه ۱۳۸۹

کسب و کار ثبت دامنه از اولین شغل های ایحاد شده در پی رشد اینترنت است. www.domainiran.com بی شک می تواند معرف شغل در شکلی مطلوب باشد.
توضیح زیادی نمی خواهد این دومین چون فکر میک نم کسی که با این حرفه آشنا باشد قدر و منزلت این دامنه و نقش آن را در رشد کسب و کار خود می تواند حدس بزند.
شما دوست دارید این دامنه را برای تجارت خود انتخاب کنید؟ تماس بگیرید
parviz@gmail.com

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1050 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۲۰ آبانماه ۱۳۸۹

دومین دکتر پی سی دات آی آر (www.drpc.ir) خود همه چیز را در مورد این پروژه اعلام می کند. واضح بودن، کوتاه بودن و روان بودن نام دومین (domain) عامل مهمی در موفقیت یک پروژه بشمار می رود.
...................
نیاز به تکنسینی که بتواند مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری سیستم های کامپوتری را رفع کند روشن و بدیهی است. شما هم احیانا با این بر خورد آشنا هستید که در صورتی که دستی در کار کامپوتری دارید به محض ورود به محل کار یا منزل از شما خواسته می شود در مقابل ویروسی که سیستمشان را آلوده کرده است راهنمایی کنید.
دکتر پی سی یک پروژه سرویس دهی رفع مشکلات سخت افزاری و نرمافزاری کامپوتر است. برای جلب کاربران، اطلاعات کلی و راهنمایی های لازم برای استفاده از سیستم به رایگان عرضه می شود و در کنار آن خدمات رفع اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری به متقاضیان داده می شود.
به نظرم این نیاز هر روز بیشتر از گذشته خود را نشان می دهد و می تواند یک کار مداوم و اساسی از آب در بیاید.
علاقه مندان به این پروژه جهت مشاوره و خرید دومین تماس بگیرند. (parviz@gmail.com)

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1036 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
چهارشنبه، ۳۰ تیرماه ۱۳۸۹

دو ماه از شروع مدیریت تبلیغات نی نی سایت توسط شار گذشت. تجربه بسیار خوبی که شاید نتوانم برایش مشابهی پیدا کنم. تقریبا تمام جایگاه های تبلیغاتی پر بوده و هست و در صدد ایجاد جایگاه های جدید هستیم.
نی نی سایت تنها سایت پربازدید برای زنان ایران است. موضوع بچه وحواشی مربوط به آن از دغدغه های مادران امروزی است. بزودی در یک نوشته مستقل کارکرد و بازخورد تبلیغات در این سایت را خواهم نوشت.

این بهانه بود که خدمت شما عارض شوم که نخستین نمایشگاه مادر و نوزاد و کودک از روز جمعه در سالن آفرینش های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران افتتاح می شود. سالن سی و یک آ ، غرفه نی نی سایت خواهد بود.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 918 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
یکشنبه، ۲۵ مردادماه ۱۳۸۸

در سایت سبا قرار بر این است که واردکنندگان داخلی و صادر کنندگان کالا به ایران بتوانند محصولات خود را معرفی کنند. محصولات بر اساس نوع کالا در 10 دسته دیده می شود. شما هم اگر کار بازرگانی می کنید. اگر فکر می کنید درج اطلاعات کالای شما در این سایت می تواند برای توسعه بازارتان موثر باشد. درنگ نکنید.
اطلاعات متن و تصاویر را با پست الکترونیک ارسال کنید.
تلفن، فکس، آدرس و پست الکترونیک یادتون نره.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 874 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
چهارشنبه، ۱۳ آذرماه ۱۳۸۷

کارهای بزرگ و پیچیده را ساده کنید. تا آسان عملی شوند.

کارهای کوچک را اگر پیچیده و سخت تصویر کنید، انجامش محال است.

همین! (بدون نقطه اضافه)

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1007 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (3 نظر)
سه شنبه، ۸ مردادماه ۱۳۸۷

SAMSUNG_1632N-thumb.gifاگر یک مانیتور LCD ارزون و کوچک کار شما را راه می اندازد تا همین 5 شنبه صبر کنید!
مانیتور سامسونگ 1632N قیمت فوق العاده خوب! در فروشگاهی که همین 5 شنبه افتتاح خواهد شد.
یک نوشته از مدیر سایت در مورد اینده مانیتور: تحول قیمت مانیتورهای ال سی دی

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1302 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
جمعه، ۳ خردادماه ۱۳۸۷

با دوستی که فروشنده سخت افزار هست صحبت می کردیم. درمورد گارانتی و خدمات مطلوب برای مشتری. یک مثالی زد که برای ما خنده دار بود ولی برای ایشون یادآور یک مسئله که قبلا کلی فکرش را مشغول کرده بود.
می گفت که ما سیستم های رایانه رومیزی را به صورت گارانتی تعویض تا یکسال می فروشیم. چند وقت پیش یک آقایی، سیستمی که از نماینده ما خریده بود رو برداشته برده مغازه آقای نماینده و گفته لطفا اینو برام عوض کنید و یک نواش را بدهید.
پرسیدند چه اشکالی داره؟ گفتند هیچ اشکالی نداره ولی شما گارانتی تعویض دارید. حالا باید حتما ایراد داشته باشد؟ من دلم می خواهد که سیستم منو عوض کنید!
خلاصه ساعتها بحث و اصرار که سیستم منو عوض کنید والا شکایت می کنم!
حالا می خواست که برای این گارانتی مقررات بنویسد و جلو سواستفاده را بگیرد.
مشتریه باحال بوده . . نه؟

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 5993 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (6 نظر)
سه شنبه، ۱۸ دیماه ۱۳۸۶

istanbul.jpgهموطنان عزیز، چه وزیر و وکیل باشند چه عادی و عامی، از دیرباز، با نگاهی تحقیر به همه دنیا نگاه می کنند و بدیهی است که همسایه ترک، کمی بیشتر از این نگاه از بالا، نصیب می برد.
یکی از هدف های موفق ترکیه، افزایش درآمد از صنعت جهانگردی بود که الان به خوبی به بار نشسته است. البته هنوز اول راه است و قدمهای بزرگتری در راه است.
سال 2010 میلادی شهر استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی جهان انتخاب شده است. از هم اکنون برنامه تبلیغاتی شان به راه افتاده است. از شعارشان تا طرح های گرافیکی و رسانه هایی که قرار است آنها را منتشر کنند معلوم و مشخص است.
این را مقایسه کنید با سالی که به عنوان "گفتگوی تمدنها" نامیده شد که در دنیا به نام کشور ما ثبت شده بود (خارج از بحث محتوائی مورد بحث در داخل کشور)، چقدر می شد روی این موضوع مانور داد و چه فعالیتی انجام شد؟
این یکی از پوسترهای طرح "ترکیه به هرکس خوشامد می گوید" است که بودجه چند میلیون دلاری هم برای تبلیغات اینترنتی در امریکا و اروپا در نظر گرفته اند.
این را با انتخاب اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام هم میشه مقایسه کرد که این نامگذاری بود و نبودش برای اصفهان فرقی نداشته احتمالا.
بقیه پوستر های تبلیغات جذب توریست را اینجا ببینید.
نکته دیگر:
این لطیفه را که شنیده اید؟
از ملا نصرالدین می پرسند: ملا، اگر گفتی مرکز دنیا کجاست؟
ملا هم چند قدم به جلو می رود و چند قدم به عقب برمیگردد، بعد پایش را به زمین می کوبد و می گوید: اینجا دقیقا مرکز دنیاست!
اطرافیانش تعجب می کنند و می گویند: ملا، چطور چنین چیزی مکن است؟
او هم می گوید: باور ندارید؟ بروید و اندازه بگیرید!!
حالا از این لطیفه طرحی درست کرده اند برای جذب توریست!
کانون ملانصرالدین در ترکیه بر اساس لطیفه "مرکز دنیا آک شهر است" خواستار قانونی کردن این جمله شد! اداره ثبت اسناد ترکیه نیز بر اساس این درخواست، آنرا به رسمیت شناخت!
تانر سرین، مسئول بنیاد ملانصرالدین در این باره گفت: بر اساس درخواست سال 2006 کانون ملانصرالدین اداره ثبت اسناد ترکیه به مدت 10 سال آق شهر را به عنوان مرکز دنیا شناخت!
از سال گذشته جلوی مقبره ملانصرالدین در آق شهر از توابع قونیه، نوشته ای گذاشته شد با عنوان "مرکز دنیا" و به هرکسی که پایش را روی آن نوشته می گذارد دیپلم افتخار "پا گذاشتن بر مرکز دنیا" اعطا می شود!
مسئول کانون ملانصرالدین هدف از این فعالیت را شناساندن نام آق شهر با عنوان مرکز دنیا به جهانیان دانست.
حالا هی تحقیر کنید! عرب ملخ می خورد و ترک نمی فهمد و افغالی عمله است و . . . چیزی نمی گذرد که افسوس افغانستان را هم خواهیم خورد.
. . .
وبلاگ " ترجمه اخبار ترکیه" منبع انیها بود. مطالب خواندنی دیگر هم گیرتان میاد! بامسئولیت خودتان@ بروبچ قدیمی معنی این رو می دونن یعنی چه!!
. . .
بعد نوشت: الان متوجه شدم که پوسترهای بیشتری از تبلیغات گردشگری در ترکیه در این سایت هست. آدرس آن هم اینجاست. همتایان وطنی بهتر است بیشتر دقت کنند شاید که یاد بگیرند.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 1170 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (5 نظر)
دوشنبه، ۷ آبانماه ۱۳۸۶

اگر بدنبال ايجاد يك كسب و كار مستقل هستيد. اگر سرمايه كافي براي تهيه دفتر كار و ابزارهاي متعارف آن نيستيد، اينترنت يك بستر مناسب است.
با مروري بر فعاليتهاي اقتصادي در وب، مي شود اينطور نتيجه گرفت كه مي شود اغلب كارهاي خدماتي را در فضاي وب مديريت كرد. كار معرفي خدمات، توانائي ها و نهايتا روشن كردن نقاط مبهم مورد تقاضاي مشتري از وب بر مي آيد. اين كار نه هزينه زيادي مي برد و نه ريسك بالائي دارد و بسته به ميزان هوش، دقت و كاربردي بودن خدمات شما مي تواند جواب خيلي مناسبتري نسبت به كار در فضاي واقعي بدهد.
با گذري بين دومين هاي بيكار مي توانيد به كلي افكار و ايده هاي مستتر در نام سايتها پي ببريد.
براي ديدن برخي دومينهاي فروشي كه غالبا متعلق به من هستند به سايت دومين ايران مراجعه كنيد.
در صورتي كه سوالي داشتيد ميل (parviz@gmail.com) بزنيد لطفا.
اگر خيلي عجله داشته باشيد بايد نااميدتان كنم.
جواب ميلها شايد تا سه روز طول بكشد ولي حتما جواب خواهم داد.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 786 مرتبه - لینک ثابت
صفحات بعدی:  1   2 
  • جدیدترین مطالب
بازار قزوین - من و توحید
جمعه، ۱۰ مهرماه ۱۳۹۴
ارومیه و لاله و توحید
دوشنبه، ۱۶ اردیبهشتماه ۱۳۹۲
بازار و کبابش
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
معنی کنید و جایزه بگیرید!
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
تعطیل می باشد.
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
  • لینک دوستان
  • موضوعات
  • آرشیو ماهانه
برای دیدن آرشیو ماهانه اینجا را کلیک کنید.
  • تبلیغات
پایان نامه دانشگاه، مشاوره تحصیلی سایت مد ایران نیژه: کودکان با نیازهای ویژه سفرگو خاطرات سفر فروشگاه اینترنتی آتلیه عکاسی از نوزاد و کودک موسه امام هادی علیه السلام جامعه مجازی کودک و والدین فرهنگ نام فارسی
بازدیدهای امروز:
384 بازدید
بازدیدهای دیروز:
1,565 بازدید
کل بازدیدها:
3,331,000 بازدید
افراد آنلاین:
16 نفر
فید وبلاگ تماس با نویسنده
درباره نویسنده
تماس با نویسنده
طراحی سایت: استادیو شار
قدرت گرفته از MovableType