صبح - آرشیو موضوعی - مقالات
پنجشنبه، ۳ اسفندماه ۱۳۹۱

valentine.jpg
عاشقانه ترین شهر دنیا با مکانهایی در حد شهرت جهانی:
1 . پاریس- فرانسه
2 . ونیز – ایتالیا
3 . آبشار نیاگارا – اونتاریو/کانادا و نیویورک/آمریکا
4 . نوشوانشتاین – آلمان
5 . اوهایو – هاوایی
6 . وین – اتریش
7 . پراگ – جمهوری چک

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1344 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۳ اسفندماه ۱۳۹۱

مطالعات نشان داده از آنجایی که اکثر افراد خواب مناسبی ندارند و کمبود خواب با کیفیت می تواند اثراتی خیلی بیش تر از خستگی داشته باشد؛ هر چیزی مثل تصادفات ناشی از ترافیک ها و اجرای کار نا مناسب، وسواس گرفته تا مریضی های مختلف و ظاهر غیر خوش تیپ همه و همه اثرات خواب ضعیف و بد هستند.

sleep.jpg

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1326 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۳ اسفندماه ۱۳۹۱

در هر خانه ای که غیر حرفه ای چیده شده است، قدم بگذارید حداقل یکی از موارد اشباه چیدمان زیر را خواهید یافت. البته واقعا غافلگیر کننده نیست. چندین قانون مختلف برای چیدمان داخلی وجود دارد که ما هر روز آنها را از دست می دهیم.
برای جلوگیری از مواجه با برخی از متداول ترین اشتباهات لیستی در زیر آورده شده است. فقط به این دلیل که افراد زیادی این اشتباهات را تکرار می کنند.

decor.jpg

چگونه دکوراسیون انجام ندهیم.
• از گلیم های ناحیه ای که بسیار کوچک هستند استفاده نکنید. استفاده از فرش های کوچکی که مانند تمبر پاکت پستخانه می مانند اشتباهی است که به وفور در دکوراسیون ها دیده می شود. تمامی مبلمان ها باید روی فرش باشند. اگر اینکار امکان پذیر نبود هر دو پایه های جلویی مبلمان باید روی فرش باشند. تمامی وسایل کوچک که پایه دارند مانند میز ها و عسلی ها همه باید روی فرش باشند.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1170 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۲۷ بهمنماه ۱۳۹۱

نوروز آغار تعطیلات و سال جدید در ایران، افغانستان، ازبکستان، پاکستان، ترکیه، آلبانی، گرجستان و کشور های مختلف در آسیای مرکزی مانند ترکمنستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان و سایر ایرانیان سراسر جهان است.

نوروز به نام اولین روز فصل بهار نام گذاری شده است و آغار سال جدید ایرانیان است. در برخی انجمن ها در روز 21 مارس گرفته می شود و برخی هم روزی که از لحاظ نجومی شب و روز با هم به اعتدال می رسند را آغاز نوروز می دانند که اغلب 21،22، یا 20 ماه مارس است.

عکس از صفا کریمی

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1167 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

خاطره ای که برچسب احساسی دارد، چنگک های بیشتری دارد و ساده تر قابل دسترسی است.
اگر شما در صبح 11 سپتامبر در محل آن حادثه بوده باشید، مطمئناً آن را بخاطر خواهید آورد. اما ممکن است به یاد نیاورید پنج شنبه قبل ناهار چه خورده اید؟ یکی از بزرگترین معماها این است که چرا تجربیات خاصی در ذهن ما ماندگار و بقیه فراموش می شوند؟

خوشبختانه پیشرفتهای اخیر در علم اعصاب کمکهای بسیاری به دانشمندان در شناخت طبیعت حافظه کمک کند. مت ویلسون یکی از دانشمندان عصب شناس ام آی تی به این سئوال پاسخ می دهد.

سئوال: چرا ما خاطرات نامطبوع را بهتر از خاطرات روزمره به یاد می آوریم؟
پاسخ: ما تصور میکنیم حافظه، وسیله ای برای ضبط کردن تجربیات است. اما نه فقط ذخیره اطلاعات، بلکه ذخیره اطلاعات وابسته و مرتبط. یعنی استفاده از تجربیات برای هدایت رفتارهای آینده.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1129 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

شاخص جینی همان ضریب جینی است که بصورت درصد بیان شده و مسلماً قابل فهم تر است.
ضریب جینی یک واحد اندازه گیری پراکندگی آماری است که معمولا برای سنجش میزان نابرابری در توزیع درآمد یا ثروت در یک جامعه آماری استفاده می شود. این ضریب با نسبتی تعریف می شود که ارزشی بین صفر و یک دارد: یک ضریب جینی پایین برابری بیشتر در توزیع درآمد یا ثروت را نشان می دهد در حالیکه ضریب جینی بالاتر توزیع نابرابر را مشخص می کند.

صفر یعنی همه درآمد و ثروت یکسان دارند (برابری مطلق) و عدد یک یعنی نابرابری مطلق به گونه ای که ثروت تنها در دست یک نفر است و مابقی هیچ درآمدی ندارد. درآمد جینی مشروط بر این است که هیچ کس دارای درامد و ثروت خالص منفی نباشد. در دنیای حاضر، ضریب جینی بین 0.230 در سوئد تا 0.707 در نامیبیا متغیر است البته تمامی کشورها در این ارزیابی وارد نشده اند.

شاخص جینی همان ضریب جینی است که بصورت درصد بیان شده و مسلماً قابل فهم تر است. برای مثال شاخص جینی سوئد 23 درصد خواهد بود.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 972 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

آیا یک فضانورد می تواند در جاذبه صفر چیزی ببلعد؟ خفه خواهد شد؟ آیا ممکن است خرده های نان در شاتل معلق شوند و وارد تجهیزات شده و چیزی را خراب کنند؟
20 جولای 1969 اولین فرود انسان بر کره ماه صورت گرفت، در این رابطه هفته قبل به معرفی دو تن از اولین ماه پیمایان تاریخ بشر پرداختیم، امروز درباره موضوع جالب دیگری درباره فضانوردان صحبت خواهیم کرد.
سفرهای ابتدایی به فضا سئوالاتی را برای دانشمندان مطرح کرد که قبلاً به آن توجه نکرده بودند. آیا یک فضانورد می تواند در جاذبه صفر چیزی ببلعد؟ خفه خواهد شد؟ آیا ممکن است خرده های نان در شاتل معلق شوند و وارد تجهیزات شده و چیزی را خراب کنند؟

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1108 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

قرن هاست که فرمول موفقیت به شدت از دسترس دیگران دور نگه داشته شده و دراختیار تمام مردم دنیا قرار داده نشده است. این راز قدرتمند "قانون جذب " نام دارد و انسان ها از آن درجهت دستیابی به اهداف ، غلبه بر ترس ها ، کسب شغل پردرآمد و دستیابی به یک زندگی کامل و موفق بهره جسته اند

دستورالعمل :
معین کنید چه چیزی می خواهید
مرحله 1-
کلمه موفقیت را برای خود معنا کنید. ازنظر بعضی افراد ، موفقیت یعنی رفاه مالی مطلق. ازنظر بعضی دیگر، یعنی احساس خشنودی و رضایت کامل از زندگی شان. منظور از تمرین قانون جذب استفاده از آن درجهت سعی و تلاش خاصی است که منجر به موفقیت یک فرد می شود ، یا بکاربردن آن در رابطه با یک هدف نهایی در طول عمر که همان رسیدن به موفقیت در تمام جنبه های زندگی است.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1032 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

1- به يكباره تصميم بگيريد
با توجه به نحوه غذا خوردن خود شروع كنيد. چربي ها و شيريني ها را حذف كرده و ميوه ها و سبزيجات را جايگزين كنيد. وقتي كل سيستم را تحت كنترل در آورديد ورزش را هم به آن اضافه كنيد. اگر از ورزش كردن متنفريد ابتدا با روزي 15 دقيقه شروع كنيد و سپس آن را به نيم ساعت افزايش دهيد. در خاطر داشته باشيد كه وقتي شما ورزش مي كنيد در حال سوزاندن چربي هستيد پس چه بهتر است ورزشي انتخاب كنيد كه به آن علاقه داريد.

2- دوست پيدا كنيد
خيلي خوب است كه رفيقي داشته باشيد كه در هنگام لاغري شما را حمايت كند. كسي را بيابيد كه او هم بخواهد وزن خود را كاهش دهد و حالت رقابتي براي شما و او پيش بيايد.

3- از وزنه استفاده كنيد
تمرين كردن با وزنه عضله ميسازد و متابوليسم بدن شما را بالا مي برد و در نتيجه شما كالري بيشتري را مي سوزانيد و عضله هاي شما جاي كمتري را براي ذخيره چربي پيدا مي كنند در نتيجه شما كوچكتر به نظر مي رسيد.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1178 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
جمعه، ۱۳ بهمنماه ۱۳۹۱

در مورد همه چیز به خوبی فکر کنیم
1. ابتدا در مورد همه چیز به خوبی فکر کنیم قبل از اینکه راجع به آن صحبت کنیم خصوصا اگر در پیدا کردن لغات ضعیف هستید.
2. با دیگران با احترام صحبت کنید و از نکات منفی و آزاردهنده دوری کنید.
3. همیشه از کلمه متشکرم زیاد استفاده کنید و خوش برخورد باشید.
4. همیشه به بزرگترها احترام بگذارید و به آنها گوش دهید و یاد بگیرید.
5. در را برای کسانی که در نزدیک شما حرکت می کنند باز کنید، چه خانم باشند و چه آقا.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1071 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۱۲ بهمنماه ۱۳۹۱

موهاندس کارامچاند گاندی (Mohandas Karamchand Gandhi) ، کسی که در 2 اکتبر سال 1869 میلادی به دنیا آمد و در 30 ژانویه سال 1948 با نام ماهاتما گاندی ( Mahatma ) دیده از جهان فرو بست. کسی که مردم ملتش از وی به عنوان سمبل هندوستانی مستقل یاد می کنند. هندی ها وی را ماهاتما یهنی روح بزرگ می نامند.

نقل قول های گاندی
اسم گاندی هم معنی صلح و مبارزه با خشونت است. شعار رزمی وی مبارزه برای گرد هم آوردن مردم هندوستان در راه دستیابی به اقتدار و برتری خویش کاملا بی نظیر و غیر قابل مقایسه است. فرزانگی و دور اندیشی این مرد شما را به تفکر وادار می کند.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 947 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
پنجشنبه، ۱۷ فروردینماه ۱۳۹۱

امضا كردن مثل گرفتن عكس فوري، نه از چهره شما بلكه از شخصيت شماست. اينكه به هنگام امضا كردن از اسم يا حروف آن استفاده مي‌كنيد و اينكه حروف را ريز يا درشت، پر رنگ يا كم‌رنگ، به صورت منحني يا زاويه‌دار مي‌كشيد، همه نشان مي‌‌دهند كه شما چه ويژگي‌هايي داريد و به چه چيزي بيشتر فكر مي‌كنيد. همان‌طور كه دست خط شما ماهيت شما را برملا مي‌سازد، امضاي شما نيز ويژگي‌هاي شخصيتي شما را نشان مي‌دهند. خصوصياتي مثل صداقت، خلاقيت، توانايي ارتباطي، ثبات روحي رواني، خجالت كشيدن، مهارت‌هاي اجتماعي، اعتماد به نفس همه و همه در امضا پديدار مي‌شوند.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 4408 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
یکشنبه، ۷ خردادماه ۱۳۸۵

مطلب زیر توسط خانم پريما شاهين مقدم در بی بی سی فارسی درج شده که شاید برای همه ایرانیان داخل در دسترس نباشد برای همین اینجا گذاشتمش:
persian-wedding.jpgآئين و مراسم عقد و عروسي ايراني نهايتا برمي گردد به ايران باستان و آئين زرتشت که معمولا بعد از مراسم شيريني خوران و آشنائي دو خانواده صورت مي گيرد. هزينه مراسم عقد وعروسي به عهده خانواده داماد است و در عوض عروس جهاز به خانه داماد مي آورد.
لباسهاي عروس و داماد از ديرباز هر دو به رنگ سفيد بوده و در اين مراسم گل به گردن داشته اند. اين رسم آئيني زرتشتي است و هنوز در هند و پاکستان مرسوم است که رنگ سفيد سمبل خلوص و پاکي و بيگناهي است.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 2301 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (7 نظر)
پنجشنبه، ۱۴ اردیبهشتماه ۱۳۸۵

sony.jpgبه ندرت مي توان داستاني را در دوران پس از جنگ ژاپن يافت كه به اندازه حكايت شركت سوني مديران سراسر جهان را مجذوب خويش ساخته باشد.
البته اوايل اين داستان به سبب آنكه در دوران جنگ مي گذشت بسيار كم شرح داده شده است.
مي گويند داستان سوني در يك فروشگاه بزرگ در توكيو آغاز شد، جايي كه در آنجا روز هفتم مه سال ۱۹۴۶ ماسارو ايبوكا و آكيو موريتا شركت مشترك خويش را با نام «توكيو تسوشين كوگيو» تاسيس كردند. بدين ترتيب دو مهندس نابغه در خاكسترهاي جنگ جهاني دوم يك اسطوره را آغاز كردند. البته شايد دانستن اين تاريخ به عنوان نقطه شروع داستان خيلي درست نباشد، زيرا ايبوكا و موريتا يك ديدار مهم را هم قبل از آن انجام داده بودند _ حدود ده ماه قبل از بمباران هيروشيما. ژاپن پاييز ۱۹۴۴ را مي گذراند: «تقريباً هر روز هواپيماهاي بي-۲۹ از بالاي سرمان مي گذشتند. اين هواپيماها پس از ريختن بمب هاي خود بر روي توكيو، كاوازاكي و يوكوهاما به هنگام بازگشت آسمان منطقه ما را در اشغال خويش در مي آوردند.» موريتا در كتاب زندگينامه خويش با ذكر جملات فوق به يادآوري آن دوران مي پردازد. تا آن زمان جوان ۲۳ ساله تحصيلات دانشگاهي خود را در رشته فيزيك در اوزاكا به پايان رسانده بود و يك دوره آموزش افسري را هم تمام كرده بود. او در مهمترين پروژه تحقيقاتي ارتش به كار اشتغال داشت: واحدي ويژه با بودجه اي كه در آن زمان يك ركورد بود (۲۰۰ ميليون ين) تسليحات و بمب هاي هدايت شونده و تجهيزات ديد در شب ابداع مي كرد. موريتا مي نويسد: «براي من بسيار جذاب و وسوسه برانگيز بود كه در تيم اجراي پروژه حضور داشته باشم.»

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1723 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (3 نظر)
یکشنبه، ۲۵ دیماه ۱۳۸۴

طبق گزارشهای انستیتوی "مِنینگِر" در شهر کانزاس، انعطاف پذیری مهم ترین عامل بقا و رشد در قرن بیست و یکم است. انعطاف پذیری، سعه صدر، بلند نظری، پذیرش و تمایل به آزمایش روش ها و تکنیک های جدید را ایجاب می کند و به این معنی است که باید مرتباً از روش پایه ای استفاده کنیم.
یک روش برای رسیدن به انعطاف پذیری این است که بتوانید خودتان را از موقعیت خاصی که درگیرش هستید جدا کنید و ببینید چه چیزی درست است نه چه کسی. تنها سؤال شما باید این باشد: « آیا این روش کارساز خواهد بود؟ »

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 841 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (6 نظر)
شنبه، ۷ خردادماه ۱۳۸۴

pen1.jpg
مولف و مصنف کيست؟
چه آثاري از حمايت بر خوردارند.
مولفين چه حقوقي دارند.
مدت حمايت چقدر است.
شرايط حمايت
مجازات متخلفين
. . . همه را يک جا در متن کامل قانون حمايت از مولفان و مصنفان و هنرمندان بخوانيد.

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1163 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (2 نظر)
دوشنبه، ۲۹ فروردینماه ۱۳۸۴

ما مي توانيم از منابع طبيعي ، ماشين آلات و نيروهاي انساني در جهت توليد كالا و محصولات و ارائه خدمات، استفاده بهينه كنيم.
هنگامي كه از بهره وري در منابع طبيعي صحبت مي شود، نظر ما مي تواند ميزان برداشت محصول در هر هكتار يا استحصال گاز در هر متر مكعب باشد. بهره وري ماشين آلات و دستگاهها و ميزان توليد توسط اين ماشين آلات در هر ساعت است. بهره وري افراد مي تواند در نحوه كار و بزرگي افكار آنها مطرح باشد. براي مثال، مقدار و تعداد قطعاتي كه يك صنعتگر در يك نوبت كاري مي سازد، ميزان بهره وري وي را در كار مشخص مي كند. همچنين عقايد و ايده هاي بزرگي كه هر فرد در طول زندگي خود دارد، مي تواند معرف بهره وري ذهني و فكري وي باشد.
در طول قرون متمادي، افراد بشر در جهت افزايش كارايي و بهره وري تلاش فراوان كرده اند. يك كشاورز در 100 سال پيش آذوقه چهار نفر را تأمين مي كرد، اما حالا قادر به توليد آذوقه 90 نفر مي باشد. همچنين يك معدنچي ذغال سنگ در 100 سال پيش مي توانست 16 تن ذغال سنگ در يك دوره كاري طولاني استخراج كند، ولي حالا مي تواند بيش از 100 تن ذغال سنگ در يك دوره استخراج كند.
شركتهاي توليدي تمايل دارند كه از رقباي ضعيف خود پيشي گيرند، زيرا هزينه هاي آنها براي بازدهي و استحصال كالا بسيار پايين تر از رقباي آنهاست.

چگونه مديريت مي تواند بهره وري را افزايش دهد؟
1ـ مطمئن شويد كه همه جوانب كار و مديريت سازمان، صحيح و شفاف است. اگر يك راه غير مستقيم و پيچ در پيچ به سوي هدف خود پيش بگيريد، انرژي و وقت خود را هدر داده ايد.
2ـ مطمئن شويد كه ارتباطات در سازمان شما شفاف، كامل و واضح است. اگر نيروي كار در رتبه و رديف خاص شغلي خود قرار گيرد، آنگاه انرژي و وقت خود را تلف نخواهد كرد.
3ـ مطمئن شويد كه زودتر و سريعتر از بقيه افراد به مشكلات پي مي بريد. بسيار تيزبين و دقيق باشيد و در جهت رفع آنها بكوشيد.
4ـ مطمئن شويد كه وقت و نيروي كاركنان خود را براي رفع مشكلات غير واقعي و ساختگي صرف نكرده ايد. اگر شما از چارتهاي كنترلي براي رسيدن به فرايندهاي كليدي استفاده كنيد، قادر خواهيد بود بين تغييرات و مشكلات واقعي در محيط كاري و فرايندها و تغييرات طبيعي، تمايز قائل شويد.
5ـ از افكار و عقايد كاركنان خود به طور بهينه استفاده كنيد. آنها معمولاً مي دانند كه چه عواملي آنها را تحت فشار قرار مي دهد و از كار كرده باز مي دارد. از كاركنان خود سؤال كنيد، به پاسخ هاي آنها گوش دهيد زمينه اي فراهم كنيد تا خودشان براي يافتن راه حل مشاركت كنند.
6ـ موانع موجود در راه پيشرفت كار خود را به طور منظم و برنامه ريزي شده از ميان برداريد.
7ـ هزينه هاي واقعي سازمان خود را دريابيد. يك نيروي كاري واقعاً چقدر ارزش دارد؟ يك ماشين يا دستگاه چقدر ارزش دارد؟ آيا يك فرايند و روند كاري مي تواند در خارج از سازمان بهتر انجام شود؟
همه اين روشها به افزايش بهره وري كمك قابل توجهي مي كنند. اين روشها در كنار يكديگر مي توانند به يك روش واحد و منسجم تبديل شوند كه سرانجام به مديريت صحيح و مطلوب منتهي مي شود.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 845 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (2 نظر)
پنجشنبه، ۱۱ فروردینماه ۱۳۸۴

مدیریت زمان در حقیقت مدیریت زندگی، مدیریت فردی و مدیریت برخورد است.
آنهایی که برای خود ارزش بسیاری قائلند، در اختصاص دادن وقتشان به کارها به دقت عمل می کنند و برای استفاده از آن خیلی فکر می کنند. هر چه مدیریت بهتری بر زمان داشته باشید، ارزش بیشتری برای خود و زندگی تان قائل می شوید و خوشنودتر هستید و هر چه از خودتان راضی تر باشید و بیشتر به خودتان احترام بگذارید، مدیر زمان بهتری خواهید بود. هر کدام دیگری را تقویت می کند.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 823 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (5 نظر)
پنجشنبه، ۱۱ فروردینماه ۱۳۸۴

برای افزایش بهره وری، عملکرد و کارایی فردی یا گروهی، هفت روش وجود دارد:
1-سخت تر کار کنید.
تمام طول ساعت کاری را کار کنید و وقت تلف نکنید. محل کار، جایی برای گپ زدن با دوستان نیست.

2-سریع تر کار کنید.
برای انجام دادن کار در خودتان احساس فوریت ایجاد کنید. کار را فوراً به دست بگیرید و هیچ زمانی را از دست ندهید.

3-کارهای ارزشمدتر را انجام دهید.
هر چه وقت شما بیشتر صرف فعالیت های ارزشمندتر شود، نتیجه ای که از ساعات کاری حاصل می شود بزرگتر است.

4-کارهایی را که در مهارت دارید انجام دهید.
هنگامی که فعالیت تخصصی خود را انجام می دهید، حاصل کارتان نسبت به حاصل کار شخص کم تجربه بسیار بیشتر خواهد بود.

5-کارها را دسته بندی کنید.
چند کار مشابه را همزمان انجام دهید. با نوشتن همزمان نامه ها، تکمیل همه فرمها و یا تهیه پیشنهادها سرعت و مهارت بیشتری به دست می آورید.

6-کارها را ساده کنید.
ساده کردن کار، انجام آن را آسان می کند. چند بخش از کار را با یکدیگر ادغام کنید تا تعداد مراحل انجام آن کاهش یابد. فعالیت های دارای ارزش پایین تر را کاملاً حذف نمائید.

7-ساعات بیشتری کار کنید.
با وجود مطالب قبلی گفته شده در مورد فراغت از کار این یک واقعیت است که قدری کار را زودتر شروع کردن و دیرتر دست کشیدن، بهره وری را افزایش می دهد.
. . . . . . . .
نکاتي از اين دست خصوصا وقتي دسته بندي شده است و به نکات ريز توجه مي کند مي تواند کاربردي تر باشد.
هفته آينده مشخصات دقيق کتاب تمرکز بر روي هدف و نحوه تهيه آنرا خواهم نوشت . . .

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1247 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (5 نظر)
چهارشنبه، ۱۰ فروردینماه ۱۳۸۴

« اولین شرط موفقیت، تمرکز خستگی ناپذیر توانایی های ذهنی و فیزیکی بر روی یک موضوع است. »
توماس ادیسون
. . . .
شش گام برای دو برابر کردن درآمد واوقات فراغت
1-فعالیتهای کلیدی را با وضوح تمام مشخص کنید تا بدون هیچ تردیدی بتوانید کارهایی را که دارای بیشترین ارزش است به انجام برسانید.
2-مقدار وقت خود را که صرف کارهای کم ارزش و وقت گیر می کنید کاهش دهید.
3-از اين فرمول برای افزایش فوق العاده کارآیی و نتایج حاصله استفاده کنید: ساده کردن، استفاده از اهرم، سریع بودن و پیشرفت تصاعدی استعدادها و قابلیت های خودتان با استفاده از دیگران.
4-همین امروز تصمیم بگیرید حداقل یک روز کامل در هفته را صرف امور شخصی بکنید. هرنوع فعالیت دیگر مرتبط با کارتان را تعطیل کنید. با معطوف کردن توجه خود به چیزهای کاملاً متفاوت با آنچه در طول هفته با آن سر و کار دارید بگذارید مغزتان مجدداً شارژ و احیا شود.
5-هنگامی که تعطیلی یک روز در هفته برایتان عادی شد، آن را به دو روز و یک تعطیلی آخر هفته کامل افزایش دهید. یک برنامه زمان بندی شده برای سه روز مرخصی، ابتدا هر سه ماه یکبار و سپس هر دو ماه یکبار تعیین کنید. برای دو تا چهار هفته مرخصی در سال برنامه ریزی کنید. زندگیتان را طوری سازماندهی کنید که در آن تعطیلی و مرخصی یک اولویت اصلی باشد.
هر چه بیشتر زندگی خود را تحت کنترل در آورید، فعالیت های بیشتری را انجام می دهید و کار برایتان لذت بخش تر می شود. هرچه کارهای بیشتری انجام دهید، زمان فراغت بیشتری به دست می آورید و هرچه فراغت بیشتری بدست آورید آسوده تر خواهید بود. هرچه آسوده تر باشید، هوشیارتر و مؤثرتر عمل می کنید وبه این ترتیب فعالیت های بیشتری را به ثمر میرسانید.
6-از همین امروز شروع کنید به توجه بیشتری نسبت به خود و اعمالتان نشان دهید. قبل از شروع کارها، با دقت در مورد آنها فکر کنید. مهم ترین وظایف را شناسایی و با تمام قوا بر روی آنها تمرکز کنید.
. . . . . .
از کتاب تمرکز بر روي هدف

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 835 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (5 نظر)
دوشنبه، ۸ فروردینماه ۱۳۸۴

فیلسوف بزرگ یونانی، ارشمیدس گفته است: « یک اهرم با طول کافی و جای مناسب برای ایستادن به من بدهید. آنوقت من زمین را هم حرکت خواهم داد.»
. . . . .
هفت نوع اهرم وجود دارد:
1-دانش دیگران:
نخستین اهرم، اهرم دانش دیگران است. انسان های موفق مانند صفحه رادار عمل می کنند، بررسی افق های زندگی شان، جستجو در کتاب ها، مجله ها، نوارها، مقاله ها و کنفرانس ها برای یافتن ایده ها و الهاماتی هستند که آنها را در دست یابی سریع تر به هدفهایشان یاری دهد.
2-انرژی دیگران:
دومین اهرم، استفاده از انرژی دیگران است. انسان های بسیار مؤثر همواره به دنبال راه هایی برای واگذاری و ارجاع کارهای کم ارزش به دیگران.
3-پول دیگران:
سومین اهرم، پول دیگران است. توانایی وام گرفتن از منابع مالی دیگران به شما امکان می دهد تا کارهای بزرگی را انجام دهید که اگر می خواستید هزینه آن را از منابع خودتان تأمین کنید امکان پذیر نبود.
4-موفقیت های دیگران:
چهارمین اهرم، استفاده از موفقیت های دیگران است. با مطالعه موفقیت های سایر مردم و سازمان ها می توانید کیفیت نتایج حاصله از کار خود را بسیار افزایش دهید.
5-شکست های دیگران:
پنجمین اهرم، اهرم شکست های دیگران است. بنیامین فرانکلین می گوید: « انسان می تواند قدرت تشخیص خود را بخرد یا آن را قرض بگیرد. اگر آن را بخرد تمام بهای آن را برحسب زمان و هزینه پرداخت می کند. اما با درس گرفتن از شکست های دیگران و بدون صرف وقت و هزینه در واقع این توانایی را قرض می گیرد.»
6-ایده های دیگران:
ششمین اهرم، ایده های دیگران است. برای ثروتمند شدن یک ایده خوب کافی است. هرچه بیشتر مطالعه، بحث و آزمایش کنید و بیشتر یاد بگیرید، بیشتر احتمال دارد به ایده ای برخورد کنید که پس از ترکیب با توانایی و منابع مالی تان از شما یک انسان موفق در رشته خودتان به وجود آورد.
7-ارتباط با دیگران:
هفتمین اهرم، اهرم ارتباط با دیگران است. هر کسی را می شناسید. افراد زیادی را می شناسید که بسیاری از آنها ممکن است برای شما مفید باشند. چه کسی را می شناسید که بتواند این در را باز کند و شما را به افرا مناسب معرفی کند؟
چه کسی را می شناسید که شما را در دست یابی سریع تر به هدفهایتان یاری دهد؟ یک معرفی به فردی کلیدی می تواند روند زندگیتان را کاملاً تغییر دهد.
. . . . . .
نو شدن سال، فرصتي براي تجديد قواست. اگر لازم است که تجديد نظري در رفتارهاي حرفه اي خود صورت دهيد. از اين فرصت طلايي که نوشدن طبيعت بع دست داده است استفاده کنيد.
متن نوشته فوق از کتاب تمرکز بر روي هدف نقل شده است.

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 870 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (7 نظر)
شنبه، ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۳

چند روز پيش که در مورد توقف توليد پيکان در ماه فروردين 84 نوشته بودم، دنبال شرح حال کارخانه ايران ناسيونال بودم که نوشته دکتر علي بهزادي را پيدا کردم.
هرچند مطلب بسيار جانبدارانه نوشته شده ولي در اين کمبود نوشته مرجع، مي تواند محل توجه باشد. اين نوشته را وقتي که در روزنامة اقتصادي آسيا منتشر مي شد هر روز مي خواندم تا اينکه ديدم همه مقاله در يک وبلاگ جمع آوري شده است. در هر صورت متن کامل مقاله را با اصلاح چند غلط املائي در پائين آورده ام.
ميدونين زمين کارخونه رو متري چند خريده اند؟ متري يک تومان! سرمايه اوليه هم چهل ميليون تومان! حالا امروز با صد برابر آن ميشه پروژه مشابه آن را انجام داد؟

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1087 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (4 نظر)
سه شنبه، ۴ اسفندماه ۱۳۸۳

taadol.JPG
به مجموعه واکنش ها و کنش های پدیده ها، رفتار گفته می شود. شناخت و شناسایی این رفتارها امکان پیش بینی، کنترل و تغییر رفتار پدیده ها را میسر می سازد. در مقوله تجارت و بازار، مطالعه رفتار مشتری، رفتار کارکنان، رفتار سازمان، رفتار رقبا و سایر اجزاء از اهمیت بسزایی برخوردار است که باید با روشهای علمی و تحقیقاتی به آن پرداخته شود. مثلاً بررسی و شناخت رفتار مشتری با محصول، ما را در زمینه تغییر روشهای فروش، تولید، توزیع و قیمت راهنمایی می کند. مطالعه رفتار کارکنان و واکنش های فردی یا گروهی آنان می تواند تحلیل های بسیار مفیدی را برای پیش بینی، کنترل و تغییر هنجارهای رسمی و غیر رسمی درباره شخصیت، ادراک، نگرش، انگیزش، یادگیری و آموزش افراد در اختیار مدیران قرار دهد تا امکان دستیابی به راهکارهای تقویت هنجارها و یا حذف ناهنجارها برای ایشان فراهم آید. سازمانها نیز تحت تاثیر نیروهای محیطی ، دارای واکنش هایی هستند که رفتار سازمانی نام دارند. مواردی چون فرهنگ سازی، جایگاه سازمانی و... از جمله رفتارهای سازمانی هستند که همواره در تحلیل های کلان از یک موسسه و بنگاه اقتصادی، مورد توجه قرار می گیرند.

مطالعات رفتارشناسی
برای بررسی و شناخت رفتارها، مطالعات و روشهای فراوانی وجود دارد که در چارچوب روشهای علمی و تخصصی انجام می شود. مثلاً درباره رفتارشناسی نیروی انسانی، کارشناسان علوم مدیریت، روان شناسی و جامعه شناسی مطالعات بسیار عمیقی انجام داده اند و روشهای مناسبی را ابداع کرده اند تا بتوانند وضعیت و علل رفتارهای نیروی انسانی را شناسایی و ارزیابی کنند و راه کارهای مناسب آن را برای تقویت هنجارها و رفع ناهنجاری ها عرضه نمایند. از این رو با توجه به اهمیت موضوع، توصیه می شود، موسسات و بنگاه های اقتصادی با مشاوره کارشناسان به بررسی رفتارهای فردی، گروهی، و یا سازمانی خود اقدام کنند. در این بخش، برخی از نتایج کلی مطالعات رفتارشناسی را درباره ویژگی های افراد منفعل، متعادل و تعارض آفرین به طور خلاصه مطرح می کنیم.

ویژگی های فرد منفعل
افراد منفعل از ویژگی های زیر برخوردارند:
-زود تحت تاثیر قرار می گیریند.
-نمی توانند دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.
-در مقابل کار شکنی دیگران عکس العمل نشان نمی دهند.
-دوست دارند به دیگران وابسته باشند.
-وابستگی خود را به دیگران ناخوشایند می دانند.
-از پایمال شدن حق خود ناراحت نمی شوند.
-در مقابل کسانی که به قیمت عدم موفقیت آنان پیروز می شوند، عکس العمل نشان نمی دهند.
-مصالحه را به مجادله و مشاجره ترجیح می دهند.
-از کارهای پرجنب و جوش دوری می کنند.
-با استدلال طرف مقابل زود قانع می شوند.
-از تغییر وضعیت خود احساس نگرانی می کنند.
-در صورت تعارض با دیگران، نیازهای طرف مقابل را بر نیازهای خود ترجیح می دهند.
-در صورت تعارض با دیگران، اختیار حل مسئله را به طرف مقابل می دهند.
-از تعارض و اختلاف با دیگران دوری و وحشت دارند.
-علایق خود را رک و روراست بیان نمی کنند.

ویژگیهای فرد متعادل
فرد متعادل از ویژگی های زیر برخوردار است:
-با همکاران خود تفاهم دارد.
-از روی عمد برای دیگران ایجاد مشکل می کند.
-نسبت به دیگران پرخاشگری نمی کند.
-درصدد انتقام جویی از دیگران برنمی آید.
-واقع گرا است.
-اشتباهات خود را می پذیرد و درصدد اصلاح آن برمی آید.
-به دیگران فرصت موفقیت می دهد.
-وابستگی دوطرفه با دیگران را دوست دارد.
-پیروزی را تنها برای خود نمی خواهد و از موفقیت دیگران هم لذت می برد.
-عمدتاً مصالحه را بر مشاجره ترجیح می دهد.
-منطق طرف مقابل را می پذیرد.
-در برخورد با مسائل، راه حل های مختلف را به کار می بندد.
-خواسته های طرف مقابل را همانند خواسته های خود می داند.
-خود را به جای طرف مقابل قرار می دهد و به مواضع او احترام می گذارد.
-راه حل های میانه را کارساز می داند.
-به طور کلی فردی است متعادل، میانه رو،مصلحت گرا،اهل همکاری و بحث منطقی.

ویژگی های فرد تعارض آفرین
فرد متعارض از ویژگی های زیر برخوردار است:
-با همکاران ودربعضی مواقع با همسر خود تفاهم ندارند.
-از ناکامی دیگران احساس رضایت می کند.
-خودخواه است.
-برسرمسائل جزئی خشمگین می شود.
-کینه توز و انتقام جو است.
-پرخاشگری را دوست دارد.
-اشتباهات خود را نمی پذیرد.
-از مخالفت کردن در جمع لذت می برد.
-از رک گویی و بدون پرده حرف زدن ابایی ندارد.
-مشارکت با دیگران را دوست ندارد.
-همواره سعی دارد خواسته های خود را به دیگران تحمیل کند.
-وابستگی دیگران را به خود دوست دارد.
-در برابر نظرهای جمع مقاومت می کند.
-به دیگران اعتماد ندارد.
-دائماً احساس شکست می کند.
-رقابت ناسالم را دوست دارد.
-در به کرسی نشاندن خواسته های خود اصرار می ورزد.
-پیروزی خود به قیمت شکست دیگران را دوست دارد.
-از جریحه دار کردن احساسات دیگران لذت می برد.

نوشته فوق رو قبلا تايپ کرده ام و يادم رفته اسم کتاب مرجعش چي بوده . . . سعي مي کنم يادم افتاد بنويسم . .

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1194 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (3 نظر)
چهارشنبه، ۲۸ بهمنماه ۱۳۸۳

برای کسب بهترین نتیجه، این کاری است که باید در هر جا و هر لحظه از زندگی به خوبی از عهده آن برآیید. در واقع چهار طریق برای ارتقاء کیفیت کار و زندگی تان وجود دارد:
1-می توانید بعضی کارها را بیشتر انجام دهید، کارهایی که برایتان ارزش بیشتری دارند و نتایج درخشان تر و رضایت بیشتری را به وجود می آورند.
2-می توانید بعضی کارها را کمتر انجام دهید و از روی عمد اقدام به کاهش برخی از فعالیت ها و رفتارها بکنید، همان مواردی که به اندازه سایرین مفید نبوده و یا عملاً در کسب موفقیت های مورد نظرتان بازدارنده محسوب می شوند.
3-می توانید کارهایی را آغاز کنید که در حال حاضر ابداً به آنها نمی پردازید، مانند فعالیت های جدید، آموختن مهارتهای نو، شروع پروژه ها و فعالیتهای جدید، یا تغییر نگرش کلی در زندگی حرفه ای و شخصی.
4-می توانید برخی از کارها را به کلی متوقف کنید، عقب بایستید و زندگیتان را با دیدی تازه مورد ارزیابی قرار دهید. سپس تصمیم بگیرید فعالیت و رفتارهایی را که دیگر با هدف های مورد نظرتان و جهتی که در زندگی انتخاب کرده اید مناسبت ندارد متوقف کنید.

از تمام توانتان استفاده کنید
" هر انسان بزرگ و هر فرد موفقی به میزان استفاده از توانایی های خود در یک مسیر خاص به بزرگی و موفقیت دست یافته است." "اُریسون سوِات ماردِن"

درآمدتان و زمان فراغت تان را دو برابر کنید.
آیا می خواهید درآمدتان را دوبرابر کنید؟ مسلم است که جواب تان مثبت است. فقط این سؤال مطرح می شود که چگونه؟ در اینجا یک روش ساده که تقریباً کارآیی آن را می توان تضمین کرد توضیح داده می شود.
نخست فعالیت هایی را که برای شما و سازمانتان بالاترین ارزش را دارند شناسایی کنید. قانون 20/80 چنین است: 20 درصد از فعالیتهای شما بیش از 80 درصد ارزش کلیه فعالیت های شما را در بر دارد. این 20 درصد مهم ترین وظایف چه هستند؟

شما مسئول هستید
قبول مسئولیت کامل در قبال آنچه هستید و خواهید شد جزء مهمترین انتخابهای شخصی شماست. قبول مسئولیت شخصی نقطه عطف بزرگی در زندگی است و همان چیزی است که انسان برتر را از انسان معمولی متمایز می کند. پذیرش مسئولیت اعمال خود صفت برجسته یک رهبر و سرچشمه عملکرد عالی هر انسان در هر وضعیتی است.

فرض کنید شغل آزاد دارید
هنگامی که مسئولیت کامل زندگی تان را قبول کنید، خودتان را رئیس خودتان خواهید دید. صرف نظر از اینکه چه کسی عملکردتان را تأیید کند. شما خودتان را مدیر عامل مؤسسه ارائه خدمات فردی خودتان می بینید. خود را مؤسس شرکتی می بینید که فقط یک کارمند دارد یعنی شما. خود را فقط مسئول انجام یک وظیفه می دانید: ارائه خدمت به دیگران در بازاری که رقابت شدید است.

شرکت شما یا هر شرکت دیگری به سه طریق می تواند افزایش سود داشته باشد.
اول افزایش فروش و درآمد همراه با هزینه های ثابت.
دوم کاهش هزینه ها همراه با ثابت نگه داشتن فروش و درآمد.
سوم شرکت می تواند کار دیگری انجام دهد و آن افزایش فروش و کاهش همزمان هزینه است. "شما به عنوان مدیر عامل شرکت خودتان این سه انتخاب را دارید."

روی هر چیزی تمرکز کنید در همان زمینه رشد می کنید
اساس زندگی توجه است. توجه شما به هر چیز جلب شود قلبتان نیز به همان سو می رود. معطوف کردن توجه از فعالیتهای کم ارزش تر به موارد ارزشمند برای انجام هر کاری در زندگی اساسی است.
بهبود خود به خود صورت می گیرد

برگرفته از کتاب تمرکز بر روي هدف . . . نوشته برايان تريسي . . . مترجم: و ناشر: (يادم رفته! فردا مي نويسم)

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 1043 مرتبه - لینک ثابت
سه شنبه، ۲۰ بهمنماه ۱۳۸۳

managing_people.jpg
بعد از اينکه کتابها و مقالات فراواني را در اينترنت و مطبوعات ديدم که در باب يک موضوعي، راه حلي به صورت شماره اي ارائه شده است و با کسب اجازه از شماره دار اعظم جناب آقاي مهندس بشاش عزيز، يک فقره مقاله چپاول شده از مجموعه جزوات اخوي گرام را تقديم کنم. . . . . .

17 توصیه مهم در مدیریت

1-در اشخاص میل به کار کردن را پدیدآورید.
باید سعی کرد که مردم با رضا و رغبت و خود کارانه به دنبال کارها بروند در حقیقت، رییس یک سازمان نباید نقش راننده را به عهده بگیرد. بلکه باید به رهبری بپردازد و نه اینکه با استفاده از قدرت اداری ،کارمندان را به کار وادارد که این تلاشی زودگذر خواهد بود . اما اگر رهبری به وجهی صحیح اعمال شود و مجریان به طیب خاطر از او پی روی کنند ، هدف مشترک و رضایت خاطر ، موجب تحرک و خودکاری میشود. البته راههای مختلفی برای این کار وجود دارند که در دنیای صنعتی به آن "فروش عقاید " میگویند . یعنی اینکه رهبر برای عقیده خود خریدار دست و پا کند .
16 بند ديگه هم اين پائينه!

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 849 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (1 نظر)
شنبه، ۱۷ بهمنماه ۱۳۸۳

امروزه عبارت برنامه ریزی در مدیریت به طور وسیع کاربرد یافته است و منظور از آن: ارائه یک روش منظم و مشخص، جهت به انجام رساندن مسئولیتهای خاص مدیریت است که شامل یرنامه ریزی، هماهنگی و کنترل در سازمان ذیربط می گردد.

با توجه به محدودیتهای منابع و الزام به تخصیص بهینه آنها، برنامه ریزی و اعمال روشهای منظم بر اساس اهداف و با ایجاد قابلیتهای انعطاف پذیری در انجام عملیات، بهترین روش مدیریت در سازمان های موفق شناخته شده است. این امر مستلزم پیش بینی و اعمال موارد زیر است:

هدف گذاری
در اصطلاح عامیانه نکته بسیار ظریفی وجود دارد که:
« اگر ندانی به کجا می روی، نخواهی دانست کی به آنجا می رسی.»
اگر دوست داريد ادامه بدهيد . . . لطفا بر روي لينک پايين کليک فرمائيد . . . .

ادامه‌ی مطلب ...
نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 869 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (6 نظر)
پنجشنبه، ۲۹ مردادماه ۱۳۸۳

nashr.jpgوبلاگ هاي تخصصي به تعداد کمي وجود داره. ولي يکي از راههاي توليد محتوي ايجاد وبلاگهاي تخصصي هست. مثلا سايت تخصصي موسيقي (که بي سر و صدا ولي محکم پيش ميره نمونه اي از سايتهايي هست که در حال توليد محتوي فارسي به شکل تخصصيست) وبلاگ مهندسي غذا يا وبلاگ تخصصي گسترش اطلاعات نمونه هاي موجود آن هستند.
روش مرده پرستي ما ايرانيان ايجاب مي کند که صبر کنيم تا يکي از نخبگان ما بميره يا از مملکت بزاره بره تا يادمون بيافته چه جواهري در اختيارمون بود! وظيفه هر شهروند اينترنتي اينه که تا مي تونه اين گونه اعاظم و بزرگان علم و ادب و هنر رو مجاب کنه از مدياي اينترنت براي انتشار آثارشان استفاده کنند. حق التاليف کتاب، رقم دندان گيري نيست که نويسندگان نخواهند همکاري کنند. چون توان نشر همه آثار را ندارند و يک نوشته وقتي مفيد فايده خواهد بود که اولا در دسترس عموم قرار گيرد و بعد مورد نقد و بررسي واقع شود تا زمينه هاي رشد فراهم شود که اين امر در اينتر با سرعت و هزينه پايين انجام شدنيست.
نويسندگان (داستان - موضوعات علمي و تحقيقي و آموزشي) شاعران، نقاشان، عکاسان، اساتيد دانشگاه خصوصا در علوم نظري هدف مناسبي براي جذب و باز توليد محتوي فارسي بشمار ميره.
اين وظيفه بر جواناني که با وب آشنا هستند سنگيني مي کنه که موجبات آشنايي اين قبيل افراد را با اينترنت فراهم کنند و آنها را ترغيب به نشر تجربات خود کنند.
مثالشو در پست بعدي مينويسم . . .
در مورد گام اول : انتقاد هم که نوشتم برخي دوستان فرمودن که چه فايده داره؟ و من عرض مي کنم که عرضه کنندگان سرويس در يک فرصت کوتاه خواهند فهميد که يک مشتري ناراضي طبل رسوايي را در سراسر جهان خواهد نواخت.
براي نمونه: پرشين تولز همه خدمات خود رو به صورت آنلاين عرضه مي کنه و رسم بر اين است که هر کسي شکايت و يا انتقادي از سرويسها داره در فوروم مي نويسه .. . اين باعث ميشه که هم فروشنده مواظبت بيشتري بکنه و هم خريدار مطمئن تر (از نظرات ساير خريدارن مطلع ميشه) خريد کنه . . .
من که شروع کرده ام . . . دو هفته ديگر هم نتيجه اش رو خواهم ديد . . .

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مقالات
تعداد بازدید: 826 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (9 نظر)
  • جدیدترین مطالب
بازار قزوین - من و توحید
جمعه، ۱۰ مهرماه ۱۳۹۴
ارومیه و لاله و توحید
دوشنبه، ۱۶ اردیبهشتماه ۱۳۹۲
بازار و کبابش
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
معنی کنید و جایزه بگیرید!
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
تعطیل می باشد.
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
  • لینک دوستان
  • موضوعات
  • آرشیو ماهانه
برای دیدن آرشیو ماهانه اینجا را کلیک کنید.
  • تبلیغات
پایان نامه دانشگاه، مشاوره تحصیلی سایت مد ایران نیژه: کودکان با نیازهای ویژه سفرگو خاطرات سفر فروشگاه اینترنتی آتلیه عکاسی از نوزاد و کودک موسه امام هادی علیه السلام جامعه مجازی کودک و والدین فرهنگ نام فارسی
بازدیدهای امروز:
796 بازدید
بازدیدهای دیروز:
1,308 بازدید
کل بازدیدها:
3,335,122 بازدید
افراد آنلاین:
40 نفر
فید وبلاگ تماس با نویسنده
درباره نویسنده
تماس با نویسنده
طراحی سایت: استادیو شار
قدرت گرفته از MovableType