جمعه، ۵ شهریورماه ۱۳۹۵

ملت احساسی و عاطفی هستیم که زود جوگیر میشیم و افرادی هم هستند زرنگ که از این جوگیر شدن، ماهی های درشت می گیرند.

در سالهای اخیر واژه کارآفرین و کارآفرینی بسیار رایج شده و بیزنس های زیادی حول همین کلمه شکل گرفته است. روزی نیست که خبر برگزاری سمینار و همایشی در مورد کارآفرینی به گوش نرسد و البته افراد محدودی هم هستند که فصل مشترک اکثر سمینارها هستند. اسامی پر طمطراقی که جوانهای جویای هیجان و تشنه کار و البته به دنبال کسب درآمد را به سوی خود جلب می کند.

افرادی مثل آقای بهروز فروتن (بنیانگذار محصولات غذائی بهروز) و یا خانم فاطمه مقیمی که سی سال پیش کسب و کاری راه انداخته اند، برای کارآفرینی امروز چه چیزی برای ارائه دارند؟
ایا مسیری که آنها رفته اند را الان هم میشه پیروی کرد؟
وضعیت تکنولوژی و رفتارهای شهروندان امروز با دهه 60 چقدر شبیه هم هست؟

مطالعه و شنیدن خاطران کارآفرینان بزرگ همیشه جذاب است ولی وقتی در مقام مربی و آموزش دهنده قرا میگیرند هم به موقعیت خودشان ضربه می زنند و هم کاری پیش نمی برند.

یا افرادی که کسب و کاری راه انداخته اند و اکنون تابلوهای رنگ و رفته آن در گوشه و کنار شهر نشان از رنگ باختگی نام و تجارتش را دارد، به عنوان مربی و سخنران در این همایش ها حضور دارد.

شرکت های زیرک از این فرصت علاقه وافر جوانها به کارآفرینی نهایت سوء استفاده را کرده و با برگزاری همایش ها، اگر جوانها را به مقصد نمی رسانند خود به مقصد می رسند و در یک دوره کوتاه درآمد بالایی را کسب می کنند.
گرفتن پول تحت عنوان اسپانسر و دادن وقت سخنرانی به مدیران کسبب و کارها هم مدل دیگری از فریب مشتاقان کارآفرینی است.
این حرفها مدتها بود مشغولم کرده بود که دیروز با حضور در یک همایش و گوش دادن به حرف های خانم مقیمی، باعث شد داغ دلم تازه شود.
ای کاس مرکز و سیستمی این همایشها و برگزار گنندگان آنها را ارزیابی میکرد و هر کسی به سادگی خود و رفقایش را استاد نام گذاری نمی کرد و به شیوه ای شیک و رسمی جیب دوستداران ایجاد کسب و کار را خالی نمی کردند.
مهمتر از هزینه ای که یک علاقه مند به حضور در این برنامه ها می پردازد و از بین می رود، ضایعه ای بسیار مهم به او وارد می شود. او هیچ چیزی در راه ایجاد یک فعالیت تجاری و اقتصادی یاد نمی گیرد و ناامیدی غلبه می کند. این همایش ها، نه تنها کارآفرینی را ترویج نمی کند که باعث کندی رشد کسب و کارها می شود

نسخه قابل چاپ - ارسال شده در بخش: مديريت کسب و کار
تعداد بازدید: 967 مرتبه - لینک ثابت - نظر مبارک (0 نظر)
بخش نظرات - تعداد نظرات: 0 نظر
ثبت نظر شما
(اگر بار نخست است که می‌خواهید نظر خود را ثبت کنید، باید توجه داشته باشید که نظر شما پس از تایید مدیریت سایت، منتشر خواهد شد. از صبر شما سپاسگزاریم.)


  • جدیدترین مطالب
بازار قزوین - من و توحید
جمعه، ۱۰ مهرماه ۱۳۹۴
ارومیه و لاله و توحید
دوشنبه، ۱۶ اردیبهشتماه ۱۳۹۲
بازار و کبابش
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
معنی کنید و جایزه بگیرید!
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
تعطیل می باشد.
چهارشنبه، ۱۸ بهمنماه ۱۳۹۱
  • لینک دوستان
  • موضوعات
  • آرشیو ماهانه
برای دیدن آرشیو ماهانه اینجا را کلیک کنید.
  • تبلیغات
پایان نامه دانشگاه، مشاوره تحصیلی سایت مد ایران نیژه: کودکان با نیازهای ویژه سفرگو خاطرات سفر فروشگاه اینترنتی آتلیه عکاسی از نوزاد و کودک موسه امام هادی علیه السلام جامعه مجازی کودک و والدین فرهنگ نام فارسی
بازدیدهای امروز:
383 بازدید
بازدیدهای دیروز:
1,565 بازدید
کل بازدیدها:
3,330,999 بازدید
افراد آنلاین:
15 نفر
فيد وبلاگ تماس با نويسنده
درباره نویسنده
تماس با نویسنده
طراحی سایت: استادیو شار
قدرت گرفته از MovableType