نی نی پیج, جامعه مجازی والدین در باره کودک
سه شنبه، ۲ خردادماه ۱۳۹۱

کار در هر رسانه ای، تاثیر خاص خودش رو داره. چند سال همکاری با نی نی سایت به عنوان روابط عمومی و مدیر بازرگانی سایت، تجربه ای به یادماندنی برای من بود. سایتی محبوب بین کاربران و به نوعی دارای کاربران معتاد به حضور در سایت.
برپایه تجربیاتی که از فعالیت در حرفه مرتبط با کودک و نوزاد داشتم، اوایل مرداد پارسال دامنه ninipage.com را ثبت کردم. هدفم ایجاد یک مرکز اطلاع رسانی در حوزه خانواده های جوان و کودکانشان بود. بعد از گذشت ده ماه یواش یواش سایت درحال آماده شدن است.
nini-page-logo.jpg

اینک بخش های مختلف سایت که منتشر شده است را معرفی می کنم:
بخش های اصلی سایت:
سرویس وبلاگ برای کودکان
این بخش به دلیل نوع سرویس و سعی بر این که جامع ترین خدمات باشد، سوپربلاگ نام گذاشتیم. نویسنده بلاگ می تواند یادداشت (توام با عکس و ویدئو) منتشر کند، در بخش البوم عکس یا فتوبلاگ بسرعت عکس آپلود کند، در بخش ویدئو بلاگ فیلم های کوتاه از شیرینکاری های کودک را آپلود کند. در بخش فیلم و عکس، کاردستی و نقاشی های کودک را می تواند در بخشی به نام ArtBlog قرار دهد (هاست و نگهداری فایل های عکس و ویدئو بر روی سرور سایت انجام می شود و نیازی به آپلود در فضاهای دیگر نیست).

* فرهنگ نام
در این بخش اسامی رایج برای کودکان در ایران جمع اوری شده است. هر اسم دارای معنی و مشخص کننده جنسیت اسم است. برای اغلب اسمها تلاش شده است اسامی هم آوا انتخاب شود تا در انتخاب اسم کودک دوم کارگشا باشد.
کاربران می توانند اسامی که به نظرشان رایج است ولی در فرهنگ نیست درج کنند.

* تالار گفتگوی والدین در باره کودک
تبادل نظر یکی از مهمترین ارکان سایتهای کاربر محور به شمار می رود.
در این بخش تلاش کرده ایم که براساس نیاز کاربران، سهولت استفاده و سرعت در گردش اطلاعات، تالارهای گفتگو را طراحی کنیم. به همین دلیل از نرم افزار های رایج خارجی استفاده نکردیم و با زحمت بیشتر تیم فنی، سیستم یکپارچه و هماهنگ با ساختار سایت ایجاد نموده ایم.

* بخش لینک های دوست داشتنی
جهت مشارکت بیشتر کاربران سایت، بخش لینک های دوست داشتنی ایجاد شده است. این بخش مثل همه سایتهای دیگر دنیا، با هدف انتشار لینک های کاربران سایت در نظر گرفته شده است که با اظهار نظر و امتیازدهی از سوی کاربران، لینک ها را به صفحه اصلی سایت منتقل می کند.
در این بخش هدف فقط لینک های مرتبط با خانواده است و لینک هایی که موجب آگاهی والدین و افزایش نشاط در خانواده مورد استقبال هستند.

* چندرسانه ای خانواده
عکس و فیلم هایی که در فتوبلاگ ها و ویدئوبلاگ ها منتشر میشه، اطلاعاتی مفیدی هستند که در بخش رسانه خانواده جمع آوری می شود. بازدیدکنندگان سایت با بازدید این بخش می توانند کلیه عکس ها و فیلم هائی که از سوی منتشرکنندگان آن اجازه داده شده است را ببینند.
برای غنا بخشیدن به این بخش، دبیران سایت نیز مستقیما فیلم و عکس آپلود می کنند.

سه بخش حاشیه ای:
- مرکز دانلود: دانلود نرم افزارهای مورد نیاز یک کاربر اینترنتی
- راهنمای سایت: چگونه در سایت فعالیت کنیم. از راهنمای ثبت نام تا نحوه درج عکس در فتوبلاگ
- بلاگ مدیران سایت: بلاگ برای هر سایتی لازمه!

ارسال شده در بخش: آی‌تی