استفاده از اینترنت موبایل در رايانه (لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی)
پنجشنبه، ۳ فروردینماه ۱۳۹۱

اینترنت عصای دست شما هم هست؟ به خاطر اینترنت خیلی جاها نمی توانید بروید؟ خوب خیلی سخت نگیرید. نحوه استفاده از اینترنت سیم‌کارت در رایانه‌هاي شخصی ساده است. برای این کار احتیاج به یک سیم‌ کارت دارای سیستم GPRS و یک رایانه داریم.
ابتدا از اتصال تلفن همراه به سیستم GPRS تلفن همراه خود اطمینان کامل حاصل کنید و سپس این مراحل را انجام دهید.
برای شروع، نرم‌افزار شناسایی تلفن همراه خود را روی رايانه نصب نمایید. این نرم‌افزار معمولا با نام PC Suite شناخته می‌شود و برای تمامی‌تلفن‌های همراه نیز در دسترس است. سپس تلفن همراه خود را با کابل یا پورت بلوتوث به نرم‌افزار بشناسانید.
بعد از اینکه از اتصال کامل تلفن همراه به رایانه اطمینان حاصل کردید، به قسمت مربوط به دسترسی به اینترنت تحت عنوان connect to the internet در نرم‌افزار Pc suite که به شکل یک کره نمایش داده شده است، مراجعه کنید.
نکته: در صورتی که رایانه تلفن همراه شما را شناسایی نکرد و در این گام با پیغام Not found مواجه شدید، می‌بایست نرم‌افزار راه‌انداز (Driver) تلفن همراه خويش را نصب كنيد. این نرم‌افزار به طور معمول در بسته Pc suite قرار دارد و با یک بار نصب آن مشکل شما رفع خواهد شد.
اما در صورتی که در این صفحه به طور خودکار به اینترنت متصل نشدید، می‌توانید مراحل زیر را پیش بگیرید:
طبق شکل بر روی گزینه configure کلیک کنید و وارد صفحه ایجاد یک پیکربندی جدید شوید.
در مرحله بعد در قسمت انتخاب Modem مودم مورد نظر را انتخاب نمایید. مودم مورد نظر همان نام مدل تلفن همراه شماست.
به مرحله بعد وارد شوید و گزینه Configure the connection manually را انتخاب نمایید.
در این مرحله می‌بایست تنظیمات مربوط به اینترنت را انجام دهید. حال تنها تنظيمی که تکمیل آن لازم است، قسمت Access point است. می‌توانید یک نام به دلخواه برای اتصال‌دهنده خود انتخاب نمایید.

اگر اين مراحل را دقیقا انجام داده باشيد، پنجره‌ای که نشان مي دهد شما به اینترنت متصل شده‌اید. تمام ‌تلفن‌های همراه که امکان اتصال به رایانه را داشته باشند می‌توانند از این روش برای استفاده از اینترنت استفاده کنند. فقط می‌بایست حتما نرم‌افزار Pc Suite بر روی رایانه نصب شده باشد.

نكته: در این روش تلفن­ همراه به عنوان مودم استفاده می‌شود. ولي اگر به دنبال روشي جایگزین هستید، می‌توانید از دستگاه GSM Modem استفاده نمایید. این دستگاه با قرارگیری سیم­کارت می‌تواند جایگزین مناسبی برای تلفن ­همراه باشد.

ارسال شده در بخش: آی‌تی